polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

 

Firma UNIMOT S.A. została uznana przez magazyn Forbes za Lidera Polskiej Przedsiębiorczości 2018. W prestiżowym rankingu Diamenty Forbesa Spółka zajęła pierwsze miejsce.

Diamenty Forbesa trafiają do najszybciej rosnących firm i najlepszych przedsiębiorców. W tegorocznej, dziesiątej edycji, w rankingu miesięcznika znalazło się prawie 2 tys. firm. UNIMOT to rodzinna firma z 25-letnią tradycją, założona w Częstochowie przez braci Adama i Piotra Sikorskich. Obecnie Spółka jest największym w Polsce niezależnym importerem paliw płynnych. Prowadzi działalność w zakresie obrotu olejem napędowym (ON), biopaliwami (Bio), gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym, a także energią elektryczną. Od 2017 r. Spółka jest notowana na głównym parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.
Poprzez swoją działalność UNIMOT osiągnął ogromny sukces na rynku paliwowo-energetycznym, zwiększając swoją wartość w zestawieniu aż o 153 proc. (Spółka osiągnęła przychody na poziomie ponad 2,5 mld zł).
To nie jedyne zwycięstwo Spółki w rankingu Forbesa. UNIMOT zwyciężył także w regionalnym rankingu Diamentów Forbesa w województwie opolskim, w kategorii firm o przychodach powyżej 250 mln zł.

Ponadto, UNIMOT został nagrodzony w konkursie CEE CAPITAL MARKETS AWARDS 2017, a należąca do Spółki aplikacja Tankuj24 została nagrodzona przez publiczność Międzynarodowych Targów Stacja Paliw. Spółka ma na swoim koncie także: wyróżnienie „Najlepsza Spółka na NewConnect 2016”, wyróżnienie w konkursie The Best Annual Report 2015, wyróżnienie z Polskiej Izby Paliw Płynnych, Paliwowy Akcent Roku 2014, oraz wyróżnienie SEG za witrynę Spółki.  

unimot foto.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie