polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

Nowa Trybuna Opolska rozpoczęła wielki plebiscyt pod nazwą Samorządowiec Opolszczyzny - oceniamy władze, w którym można zagłosować na każdego radnego i włodarza, doceniając tym samym jego zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Akcja redakcyjna będzie także dobrym sprawdzianem popularności i aktywności lokalnych polityków przed zbliżającymi się wyborami. W wielkim plebiscycie samorządowym można głosować na każdego z włodarzy, czyli prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów z naszego województwa. Głosy można oddawać na TAK lub na NIE wyrażając tym samym poparcie lub dezaprobatę dla samorządowca. Wynikiem włodarza w głosowaniu będzie różnica głosów pozytywnych i negatywnych. To właśnie na podstawie tego wyniku tworzony będzie wojewódzki ranking, który wyłoni najlepiej ocenianych włodarzy w każdej kategorii. Na nich czekają zaszczytne tytuły i prezentacje na łamach gazety i w internecie.

Można również oddawać głosy na radnych wszystkich szczebli samorządu terytorialnego. W akcji chcą docenić tych, którzy w mijającej kadencji zdaniem lokalnych społeczności byli najaktywniejsi i najskuteczniejsi. W każdej radzie każdej gminy, miasta, powiatu oraz wśród radnych sejmiku województwa głosami mieszkańców Opolszczyzny zostanie przyznany tytuł RADNY NA MEDAL.
Na zakończenie kadencji odbędzie się wielka gala samorządowa. We wtorek, 16 października laureaci plebiscytu zostaną zaproszeni na uroczyste podsumowanie akcji - galę samorządową, podczas której z rąk Andrzeja Buły, marszałka województwa opolskiego, odbiorą medale Województwa Opolskiego i dyplomy. Prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i starości, którzy uzyskają najwyższą ocenę, otrzymają piękne statuetki Samorządowiec Opolszczyzny.

W dzień uroczystej gali do całego nakładu "Nowej Trybuny Opolskiej" zostanie dołączony specjalny dodatek, w którym zaprezentowani zostaną laureatów plebiscytu. Wyjątkową nagrodą dla najlepszych samorządowców będzie zaproszenie do wzięcia udziału w specjalnym szkoleniu dla samorządowców, które będzie poświęcone prowadzenia profilu (fanpage’a) polityka samorządowca w serwisie Facebook oraz wykorzystaniu mediów społecznościowych w kampanii przed wyborami samorządowymi.

 

Głosujmy do 16 września br. do godziny 20.00 na stronie www.nto.pl/oceniamywladze

 

×

Wyszukaj w serwisie