polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

 

Ośrodek KARTA już po raz drugi realizuje autorską akcję promocji czytelnictwa. Podczas zeszłorocznej edycji, przedstawiciele Ośrodka Karta odwiedzili pięć ośrodków w Polsce, a miejscowym bibliotekom przekazano pakiety własnych publikacji. W tym roku Ośrodek Karta zaplanował spotkania w trzech miejscowościach w Polsce. Jednym z nich było Zawadzkie. Spotkania odbyły się dwuetapowo: warsztaty dla młodzieży i spotkanie otwarte dla mieszkańców. Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem udział wzięła w warsztatach edukacyjno-teatralnych prowadzonych przez edukatorki z Teatru Ochoty w Warszawie. Wyniki warsztatów, które odbyły się 21 listopada br. przedstawione zostały kolejnego dnia na spotkaniu w Kinoteatrze w Zawadzkiem. Na spotkaniu organizatorzy opowiadali o specyficznym, uprawianym przez Ośrodek KARTA sposobie pracy z historią oraz prezentowali fragmenty wydawnictw źródłowych tematycznie powiązanych z regionem. Jednym z celów warsztatów było zapoznanie uczestników z osobistymi zapisami świadków historii. Uczestnicy na spotkaniu mogli zobaczyć prezentację multimedialną, zaprezentowane zostały również fragmenty publikacji w wykonaniu artystów Teatru Ochoty. Fragmenty publikacji wydanych przez Ośrodek KARTA przeczytał Karol Kossakowski, aktor Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu.

Celem akcji jest uświadomienie, jak ważne są historie jednostek, pojedyncze wspomnienia, dla stworzenia szerokiej panoramy historycznej. W takim ujęciu historie lokalne przestają być istotne tylko dla miejscowej społeczności, ale nabierają uniwersalności.

Organizacja tego niesamowitego spotkania była możliwa dzięki wieloletniej współpracy dr Arkadiusza Barona z Ośrodkiem Karta, za co bardzo dziękujemy.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie