polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

 

24 listopada br. w Łubniańskim Ośrodku Kultury rozstrzygnięty został 25. jubileuszowy Konkurs Literacki „Ze Śląskiem na Ty”. Celem konkursu jest kształtowanie i popularyzowanie wiedzy o historii naszego regionu, zwłaszcza kulturze środowisk wiejskich Górnego Śląska. Jest to konkurs, którego ideą jest gromadzenie różnorakich zapisów, wspomnień i opowieści dotyczących szerokorozumianej tematyki śląskiej.

Uczestnicy konkursu współzawodniczyli w czterech kategoriach: klasy I-IV szkół podstawowych, klasy V-VI szkół podstawowych, klasy VII-VIII i gimnazja, uczniowie szkół średnich i dorośli. Wpłynęło 101 prac. Wśród nagrodzonych byli również przedstawiciele gminy Zawadzkie.

W kategorii klas V-VI szkół podstawowych I miejsce zajęła Kinga Marek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żędowicach, za pracę literackąJak paniynka Marija Żandowice Nawiedzioła” (opiekun Anita Stachowska).

W kategorii klas VII-VIII i gimnazja wyróżnienie otrzymała Marta Niesłony z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żędowicach, za pracę literackąDzieje zamku w Kielczy” (opiekun Jolanta Baron).

W kategorii uczniowie szkół średnich i dorośli II miejsce zajęła Joanna Knopik, za pracę literacką „Jak „Za Bajtla” boło gryfnie – wspomnienia Johanki”. Gratulujemy zwycięzcom.

 

Zdjęcia udostępnił Krzysztof Ogiolda/ NTO

×

Wyszukaj w serwisie