polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki


274 – tyle bramek padło od 26 listopada 2018 r. do 8 lutego br. Mowa oczywiście o Lidze Halowej „Probus”. Czekaliśmy 9 miesięcy i 6 dni, teraz czekamy kolejne 9 na następną edycję.

W roli faworytów wszyscy stawiali drużynę Młodych Wilków. Ci jak burza przeszli fazę grupową, żeby w następnej fazie pokonać Piotrówkę 9:1. Bezimienni mieli znacznie więcej problemów z wejściem do finału. Najpierw dużo szczęścia, kiedy Oldboys Zawadzkie pokonali uplasowanych na drugiej pozycji w grupie Kapicę, żeby później od losu dostać jeszcze więcej szczęścia, kiedy Oldboye, potrzebując do wyjścia z grupy trzynastu bramek, strzelili jedenaście! Byli o dwie bramki od wejścia do półfinału i zaprzepaszczenia ambicji Bezimiennych. Finaliści spotkali się także w grupie, i tam to Młode Wilki okazały się lepszym zespołem. Faworyt mógł być tylko jeden. Bezimienni popisali się nieprawdopodobną skutecznością pod bramką przeciwnika i w tym – jak na finał przystało – wyrównanym spotkaniu pokonali rywali aż 3:0.

klasyfikacja końcowa przedstawiała się w taki sposób:

1. Bezimienni Świbie

2. Młode Wilki

3. Ludzie Sztosy

4. Piotrówka

5. Kapica

6. Oldboys Zawadzkie

7. Albatrosy

8. Lebioda Team

9. Stan Przedzawałowy

10. Oaza Team

11. Anonimowe Kreple

12. Brzoza Team

 

Następnie przyszedł czas, żeby nagrodzić indywidualne osiągnięcia. Najlepszym strzelcem – z jedenastoma trafieniami – został Dariusz Dąbrowski z drużyny Kapica, i mógł cieszyć się ze zdobycia Nagrody Klubu Radnych Nowe Zawadzkie. Najlepszym bramkarzem – Maciej Musioł z Młodych Wilków, który otrzymał Nagrodę Burmistrza Zawadzkiego, a za najładniejszą bramkę Nagrodę Greg-Budu otrzymała Julia Gawlik z drużyny zdobywców tytułu, za bramkę przeciwko drużynie Oldboys Zawadzkie. Na koniec przyznane zostały dwie nagrody dla najlepszych zawodników. Nagrodę Kręgielni Oazy dla Najlepszego Zawodnika według kibiców otrzymał Oskar Wajrauch z Albatrosów, który o włos wyprzedził zdobywczynię najładniejszej bramki. Ostatnią nagrodą do wręczenia była Nagroda Dyrektora GOSiTu dla Najlepszego Zawodnika według kapitanów drużyn oraz organizatorów. W tym głosowaniu najwięcej głosów otrzymał Adam Nemś z Oldboys Zawadzkie.

Łącznie, w ciągu całych rozgrywek, rozegranych zostało 40 spotkań, padło 274 bramki, zgłoszonych zostało aż 129 zawodników. Liga z roku na rok się rozwija, z roku na rok budzi coraz więcej emocji. Nie pozostaje nam nic, jak jedynie czekać na kolejną edycję!

 

 

 

 

Więcej zdjeć:

https://www.facebook.com/pg/PiatkiLigaZawadzkie/photos/?ref=page_internal

 

Zdjęcia: Wiktoria Moszny

 

 

×

Wyszukaj w serwisie