polecamy
Pytania do
Burmistrza

Mistrzostwa sekcji GOSiT Zawadzkie zakończone.

Zakończone zostały zmagania w mistrzostwach sekcji skata GOSiT Zawadzkie. W sumie w 30 turniejach wzięło udział 610 zawodników co daje średnią ponad 20 zawodników na turniej. Sklasyfikowanych zostało 40 a rywalizacja o tytuł mistrza trwała do samego końca. Ostatecznie mistrzem został zawodnik Victorii Chróścice Marcin Szymski, który uzyskał 49534 pkt. Jest to trzeci z rzędu tytuł mistrzowski tego zawodnika. Do końca rywalizował z nim Antoni Świtała, który musiał uznać lidera klasyfikacji Grand Prix Opolskiego Związku Skata . Uzyskał 48643 pkt. Na 3 miejscu  uplasował się Roman Kościelny (Skat Kolonowskie) z wynikiem 44162 pkt. W pierwszej 10-tce znalazło się jeszcze pięciu zawodników GOSiT-u Zawadzkie. Na 4 miejscu uplasował się Leopold Dybowski 43468 pkt. 6. miejsce zajął Reinhold Brysch 42685 pkt. 7. Józef Waloszek 42173 pkt. 8. Franciszek Świtała 40729 pkt. 9. Ernest Bryłka 39501 pkt. Na 15 miejscu sklasyfikowany został Józef Ludwig 34866 pkt. a Marek Wyszkowski, który zagrał tylko w 13 turniejach z wynikiem 21695 pkt. zajął 20 miejsce. Zakończenie sezonu odbyło się 11.04. Po słodkim poczęstunku Burmistrz Miasta Mariusz Stachowski wręczył medale i puchary. Został rozegrany turniej, który nie był już zaliczany do klasyfikacji. Wygrał go aktualny mistrz Polski Piotr Koziorowski (KS Skat-Lub Kochcice) z wynikiem 2143 pkt. Najlepszy zawodnik GOSiT-u Leopold Dybowski uplasował się na 6 miejscu z wynikiem 1528 pkt. Kolejna edycja mistrzostw rozpocznie się we wrześniu, jednak 6 czerwca rozpocznie się cykl turniejów pod umowną nazwą „Puchar Lata 2019”. Zmieni się również miejsce rozgrywania turniejów. Będzie to Kinoteatr w Zawadzkiem ul. Dworcowa 3.