polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

 

Wieża ciśnień w zawadzkie jest stałym elementem naszego krajobrazu. Rozpoczął się jej remont, który zaplanowany został do przeprowadzenia w dwóch etapach.

W etapie I przewiduje się remont wnętrza zbiornika na wodę. W zakres prac tego etapu będą wchodzić roboty związane m.in. z: rozebraniem pokryć z żywic, czyszczeniem mechanicznym powierzchni poziomych, skośnych, pionowych oraz sufitowych, osuszaniem wnętrza zbiornika, antykorozyjnym zabezpieczeniem odkrytego zbrojenia betonu, naprawą metodą iniekcji spękań betonu, gruntowaniem uprzednio oczyszczonych i naprawionych powierzchni, szlamowaniem powierzchni ścian zbiornika preparatem specjalistycznym, pokryciem ścian zbiornika preparatem docelowym uszczelniającym.

Przewidywany czas wykonywania prac wewnątrz zbiornika został wyznaczony do 31 maja 2019r. W czasie prowadzenia prac remontowych zbiornik wieżowy został wyłączony z czynnej pracy jako rezerwuar wody oraz regulator ciśnienia wody. Sieć wodociągowa w mieście na dzień dzisiejszy jest zasilana w wodę z pominięciem wieży ciśnień. Niestety wyłączenie wieży z układu hydraulicznego sieci wodociągowej powoduje występowanie awarii w tzw. słabych punktach sieci wodociągowej. Służby wodociągowe na bieżąco usuwają występujące awarie.

II etap przewiduje się remont zewnętrznej strony wieży ciśnień. W zakresie prac tego etapu zostanie wykonane: czyszczenie powierzchni elewacji, czyszczenie odkrytego zbrojenia, mycie elewacji,  antykorozyjne zabezpieczenie uwidocznionych i odkrytych prętów zbrojeniowych, miejscowa naprawa betonu, naprawa iniekcyjna szczelin w betonie, przygotowanie podłoża pod malowanie, malowanie elewacji farbami emulsyjnymi. Spółka własnym staraniem przeprowadzi wymianę starych okien i naświetli na nowe (w górnej części stożka w tzw. „latarni” już w 2018r. spółka powymieniała wszystkie okna i naświetla).

Czas wykonywania prac zewnętrznych uzależniony będzie od warunków atmosferycznych, jednak nie powinien przekroczyć końca września 2019 roku.

×

Wyszukaj w serwisie