polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

FABRYKA ROBOTÓW stworzona przez byłego naszego mieszkańca Sebastiana Kucharskiego, to muzeum w którym rzeźby powstają ze złomu. Wszystkie znajdujące się tu postacie zostały zbudowane ręcznie przez jednego człowieka. Dzięki pasji właściciela do filmów fantasy i ogromnej kreatywności możecie podziwiać te nietuzinkowe dzieła. Głównym materiałem z jakiego powstają to złom samochodowy oraz inne odpady stalowe, które zostały przeznaczone do recyklingu. Największe i najbardziej pracochłonne roboty budowane są około 700 godzin i ważą nawet 900 kilogramów i dochodzą do 3,5 metra wysokości. Możecie tu spotkać roboty w różnych wielkościach – od kilkunastu centymetrów do kilku metrów w różnych etapach zaawansowania budowy, zarówno gotowe jak i w trakcie budowy. Poza postaciami z filmów sci-fi znajdziecie tu również rzeczy bardziej użytkowe, wykonane tą samą techniką, począwszy od stołów, poprzez podstawki pod książki, pendrive wykonane w stylu steampunk.

 

Miło nam poinformować, że FABRYKA ROBOTÓW nominowana została do certyfikatu Internautów 2019. Pomóżmy Fabryce Robotów zdobyć tytuł i oddajmy na nią głos.

 

https://www.polska.travel/pl/aktualnosci/zaglosuj-na-najlepszy-produkt-turystyczny-2019

 

Polska Organizacja Turystyczna podejmuje działania zmierzające z jednej strony do stymulacji rozwoju profesjonalnego produktu turystycznego, z drugiej zaś do jego promocji w kraju i za granicą. Jednym z takich działań jest organizacja konkursu na najlepszy polski produkt turystyczny. Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzację, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych.

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT" odbywa się od ponad 17 lat i stał się już tradycją. Co roku laureatami zostają nowe i często jeszcze nie poznane przez turystów produkty turystyczne.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie