polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

17.11.2019r. odbył się koncert wirtuoza fletni Pana - Edwarda Simoniego na rzecz Katedry Opolskiej. Wielkim wyróżnieniem dla naszej gminy był występ w opolskiej auli Wydziału Teologicznego uczestniczki Studia Wokalnego Do MI SOL – Lenki Zientek, która poprzedziła swoim popisem wokalnym koncert mistrza.

  Lena ma 10 lat i uczy się w szkole podstawowej w Żędowicach, jest wszechstronnie muzycznie uzdolniona. Od roku swoje umiejętności wokalne  rozwija w Studio Do Mi Sol , działającym przy Bibliotece i Kulturze w Zawadzkiem. Lena uczy się także gry na pianinie, uczęszcza na zajęcia taneczne mażoretek oraz zajęcia aktorskie w Studio Teatralnym Huta. Od najmłodszych lat Lena swoim śpiewem umila i uświetnia imprezy szkolne i środowiskowe. Reprezentuje szkołę i gminę na konkursach i przeglądach wokalnych – w maju zdobyła I 1 miejsce na przeglądzie „Wiosenne prezentacje” w Strzelcach Opolskich, natomiast w czerwcu podczas Opolskich Szmaragdów swoim wykonaniem piosenek Anny Jantar zdobyła serca publiczności i prowadzących – Karola Strasburgera i Roberta Janowskiego.

    Tym razem, w niedzielny, koncertowy wieczór Lena zachwyciła swoim śpiewem publiczność opolską, która po brzegi zapełniła aulę.

Małgorzata Rabicka – Studio Do Mi Sol

 

 

×

Wyszukaj w serwisie