polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

W dniu 27 listopada  oraz 4 grudnia 2019 r. w  restauracji ”Lido” w  Zawadzkiem odbyły się dwa spotkania okolicznościowe z okazji ZŁOTYCH, DIAMENTOWYCH I ŻELAZNYCH GODÓW, na które zaproszono łącznie 30 par małżeńskich.
Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Te wspólne lata to symbol wierności i miłości, to wzór i piękny przykład dla młodych ludzi wstępujących w związki małżeńskie. Jubileusz 50 lecia świętowało w tych dniach 18 par. Jubileusz 60 lecia - 8 par.  Jubileusz 65 lecia świętowały zaś 4 pary.
W imieniu gospodarzy gości przywitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich Violetta Turek. Małżonkowie złożyli sobie wzajemnie słowa podziękowania za miłość, przywiązanie i opiekę.
W dowód  społecznego  uznania dla  trwałości  małżeństwa  i  rodziny  oraz  za  trud  pracy  i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył jubilatów Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski. Gratulacje składał również Przewodniczący Rady Miejskiej w Zawadzkiem Dariusz Zajdel. Wszystkim parom małżeńskim zostały wręczone listy gratulacyjne, nagrody i kwiaty. Tradycyjnie wzniesiono toast szampanem i wykonano pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, urozmaicone występem artystycznym w wykonaniu uczniów klas pierwszych i trzecich z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzkiem.
Wszystkim jubilatom pozazdrościć można energii i chęci do działania. Uczmy się  od starszych i doświadczonych, aby w przyszłości doczekać takich rocznic w szczęśliwym związku małżeńskim.

Violetta Turek

DSC_0455.jpeg

jubilaci1.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie