polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

W dniu 5 czerwca  przypada  Światowy dzień ochrony środowiska. Dzień ten obchodzony jest od 1972 roku. Organizacja Narodów Zjednoczonych, mając na uwadze bardzo wysoki  stopień degradacji środowiska, uznała za konieczne, aby uzmysłowić ludziom,  że nie są jedynym gatunkiem na Ziemi. Każdego roku więc, w dniu 5 czerwca przypomina się o wielkim znaczeniu przyrody w życiu człowieka oraz odpowiedzialności za jej stan.

Jak ważna jest dbałość o środowisko wiedzą już dzieci w przedszkolu. To od nas samych zależy w jakim środowisku żyjemy i w jakim żyć będziemy w przyszłości.

Zadbajmy więc o to co nas otacza. Nie zatruwajmy Ziemi. To wcale nie jest trudne.

Wystarczy przecież: posegregować właściwie odpady i wyrzucić je do odpowiedniego pojemnika, a nie do lasu czy rzeki, nie zatruwać powietrza paląc w piecu śmieci, nie wylewać ścieków do ziemi lecz zadbać o to żeby trafiły do oczyszczalni ścieków. To tak niewiele, a ma tak ogromne znaczenie.

Zachęcamy więc wszystkich aby zaczęli dbać o środowisko.

W naszej gminie mamy wiele pięknych walorów środowiska naturalnego. Dbajmy o nie wszyscy, a będzie nam się żyło jeszcze lepiej.

Tegoroczne hasło  Światowego dnia ochrony środowiska to  „Zielona gospodarka: czy w niej uczestniczysz?".

A czy Ty też chcesz w niej uczestniczyć? Postarajmy się wszyscy, aby było nam dobrze i abyśmy wszyscy mogli powiedzieć  zielono mi …

 

Zachęcamy również do zapoznania się z kartką z kalendarza ekologicznego, który pochodzi ze strony www.ekokalendarz.pl, a do  której link podajemy poniżej:

https://www.ekokalendarz.pl/wp-content/uploads/pakiet-06-05-Dzie%C5%84-Ochrony-%C5%9Arodowiska.pdf

 

                                                                                   Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa

                                                                                                                                                    

×

Wyszukaj w serwisie