polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

Szymon Cybulski, 15-latek z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zawadzkiem został zwycięzcą XVI Konkursu Papieskiego (rejon dolnośląski i opolski) poświęconego życiu i nauczaniu Jana Pawła II organizowanego przez Instytut Tertio Millennio pod hasłem „Życie i wolność – dar i zadanie”. Konkurs Papieski to największy ogólnopolski konkurs wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, który adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół ponadpodstawowych. W konkursie wzięło udział ponad 4 tysiące uczniów, a finały równolegle przeprowadzono w dziewięciu regionach.
Jak mówi o. dr Oskar Maciaczyk OFM, przewodniczący komisji konkursowej „w finale spotkała się śmietanka specjalistów od nauki Jana Pawła II. Wybór zwycięzcy nie był łatwy, bo każdy zaprezentował wysoki poziom w różny sposób”.

Do udziału w konkursie Szymona zachęciła była katechetka. Szymon podjął wyzwanie, a mobilizację zwiększył fakt, że w tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Jak sam mówi „zwycięstwo jest dla niego ogromnym wyróżnieniem i docenieniem jego pracy, bądź co bądź trudnej, bo czas pandemii nie zachęcał do udziału w konkursie, do nauki i przygotowań. W tym ciężkim czasie pomyślał „że przyszedł dobry czas, by wgłębić się w nauczanie Jana Pawła II i  dowiedzieć się więcej o tej niezwykłej postaci. I było warto, nie tylko dlatego, że wygrałem, ale dowiedziałem się wielu ważnych rzeczy”.
Główną nagrodą dla Szymona jest voucher na wyjazd do Rzymu.  Gratulujemy i życzymy niezapomnianych przeżyć podczas wyjazdu.

21.06.2020.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie