polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

#niemojesmiecialemojaplaneta

1.jpeg

Uczyńmy ten hasztag tegorocznym hasłem z okazji Dnia Ziemi!

Światowy Dzień Ziemi, który przypada 22 kwietnia, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. Natomiast w 2009 roku dzień
22 kwietnia został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Pierwsze obchody odbyły się w 2010 roku

Celem święta jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej przynależności i odpowiedzialności za Ziemię.

Pewnie każdy z nas chociaż raz pomyślał: Co mogę zrobić dla Ziemi? Czy mój mały wkład ma w ogóle jakieś znaczenie przy ogromie zniszczeń?

TAK, ależ oczywiście! Jeśli każdy z nas zrobiłby dla planety jedną małą rzecz dziennie, byłoby to odczuwalne na całej Ziemi.

Dlatego też postarajmy się pomóc naszej planecie, ochrońmy środowisko, w którym żyjemy
i po prostu je oczyśćmy. W drodze do pracy, sklepu czy na spacerze zatrzymaj się i zbierz śmieci, leżące na ziemi. Nie szkodzi, że nie są Twoje. Twoja jest planeta i to o nią należy walczyć.

Zgodnie z #niemojesmiecialemojaplaneta w dniu 22 kwietnia br. zbierzmy leżące wokół nas śmieci, zróbmy zdjęcie i otagujmy powyższym hasztagiem. Może to zachęci innych do akcji sprzątania.

Poniżej zamieszczamy kilka innych przykładów, co dobrego możemy zrobić dla środowiska:

·         Robiąc zakupy, róbmy je z własną torbą, najlepiej bawełnianą. Woreczki foliowe rozkładają się ponad 400 lat!

·         Gdy coś nam się zepsuje, naprawiajmy zamiast wyrzucać.

·         Segregujmy śmieci. Na zakupach starajmy się wybierać produkty w szkle, puszkach lub papierowych opakowaniach.

·         Zaplanujmy dzień bez samochodu – gdy tylko jest to możliwe korzystajmy z roweru, komunikacji miejskiej czy też poruszajmy się pieszo.

Zadbajmy razem o nasze życie!

Bądźmy EKO!

×

Wyszukaj w serwisie