polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

zdjęcie 1.jpeg

 

Miło nam poinformować, że dnia 15 kwietnia b.r. Nadleśniczy Nadleśnictwa Zawadzkie, Grzegorz Furmański został uhonorowany najwyższym leśnym odznaczeniem. Kordelas Leśnika Polskiego odebrał z rąk Damiana Siebera, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Honorowe wyróżnienie jest wyrazem uznania dla wieloletniej aktywności w wielu sferach życia zawodowego, ale też społecznego Nadleśniczego, dla którego rozwój Lasów Państwowych zawsze stanowił priorytet.  Nadanie Kordelasa zbiegło się w czasie z obchodzonym przez Grzegorza Furmańskiego jubileuszem 40 lat pracy w lasach.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Zawadzkie jest absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Krakowie. Karierę zawodową rozpoczął właśnie w Nadleśnictwie Zawadzkie, gdzie od 1985 r. przez 14 lat zajmował kolejno stanowiska: adiunkta, nadleśniczego terenowego oraz zastępcy nadleśniczego. W latach 1999 - 2009 pracował w służbach kontrolnych LP. Od 2009 r. do 2012 r.  zajmował stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych do spraw gospodarki leśnej. Po 2015 r. kierował nadleśnictwem Turawa, a od 1 marca 2015 r. pełni funkcję Nadleśniczego Nadleśnictwa Zawadzkie.

Otrzymanie takiego odznaczenia to wielki zaszczyt i marzenie każdego leśnika.

Kordelas nadawany jest osobom, którzy swoją wieloletnią pracą oddali szczególne zasługi dla rozwoju polskich lasów. Mogą go otrzymać również osoby spoza środowiska leśników, które w szczególny sposób zasłużyły się dla rozwoju Lasów Państwowych. Taka forma najwyższego wyróżnienia nawiązuje do honorowej i paradnej broni noszonej przez leśników w okresie II RP.

Głownia kordelasa wykonana jest z wysokostopowej stali nierdzewnej – chromowej i zahartowanej. Na prawej stronie głowni kordelasa wytrawiono logo Lasów Państwowych oraz napis Lasy Państwowe w ornamencie roślinnym liści laurowych. Na lewej stronie głowni każdego kordelasa znajduje się jego indywidualny numer. Ten numer znajduje się także na legitymacji, którą odbiera się razem z kordelasem.

Panu Grzegorzowi Furmańskiemu serdecznie gratulujemy!

autorka informacji: Agnieszka Jamrozik
autor zdjęć: Marek Mróz

 

 

×

Wyszukaj w serwisie