polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

20210518_130117.jpeg

Od początku maja, Nadleśnictwo Zawadzkie jest gospodarzem plenerowej wystawy Instytutu Pamięci Narodowej „Ojcowie Niepodległości”. W głównej części wystawy zaprezentowane jest sześć postaci: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego. Oprócz wielkoformatowych zdjęć w skali rzeczywistej prezentujących tytułowych „Ojców Niepodległości”, plansze zawierają również krótkie biogramy postaci, a także interesujący wybór fotografii archiwalnych.

 18 maja b.r. na zaproszenie Nadleśniczego Grzegorza Furmańskiego, ekspozycję zwiedzili: Starosta Strzelecki, Burmistrzowie i Wójtowie z Zawadzkiego, Kolonowskiego, Jemielnicy, Wielowsi, Krupskiego Młyna i Dobrodzienia, Komendanci Powiatowi Policji i Straży Pożarnej ze Strzelec Opolskich oraz Komisariatu Policji w Zawadzkiem.

Pierwsze wspólne spotkanie w tym gronie po okresie pandemii stało się okazją do omówienia bieżących spraw, dotyczących ogólnej sytuacji lasów i leśnictwa w regionie.

                                                                                                                                            

                                                                                                                                               autor tekstu: Agnieszka Jamrozik

                                                                                                                                                    (Nadleśnictwo Zawadzkie)

×

Wyszukaj w serwisie