polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

W sobotę 16 października w Kinoteatrze w Zawadzkiem odbył się Dzień Seniora. Jest to jedna z cyklicznych imprez organizowanych w gminie Zawadzkie, jednak z powodu panującej pandemii nie spotkaliśmy się  w roku 2019 i 2020. Organizacją imprezy zajęła się Biblioteka i Kultura w Zawadzkiem wspólnie z gminą Zawadzkie oraz przedstawicielami organizacji senioralnych.

Wśród gości zaproszonych przez Burmistrza Zawadzkiego Mariusza Stachowskiego oraz Dyrektora BiK był członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Janusz Żyłka, który wręczył przedstawicielom organizacji senioralnych listy gratulacyjne, przedstawiciele Rady Miejskiej w Zawadzkiem, sołtysi oraz ok. 150 seniorów.

Obchody święta seniorów rozpoczęły się o godz. 15.30 mszą św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zawadzkiem. O godz. 17:00 w Kinoteatrze w Zawadzkiem rozpoczął się program artystyczny. Uroczystość prowadziła Pani Helena Krasucka, przewodnicząca Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów  Klubu Seniora w Zawadzkiem.

Dla seniorów zaśpiewały dziewczynki ze studia wokalnego „DO-mi-sol”: Oliwia Obcina, Patrycja Misiek i Paulina Kciuk.

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Zawadzkiem przygotowali dla seniorów prelekcję nt. segregacji śmieci, a ok. godz. 18:00 rozpoczął się występ zespołu „Dynamic”.

 

Po zakończeniu części artystycznej uczestnicy imprezy mieli okazję do spotkań i rozmów przy przygotowanym poczęstunku.

DSC_0011.jpeg

DSC_0021.jpeg

DSC_0022.jpeg

DSC_0025.jpeg

DSC_0028.jpeg

DSC_0032.jpeg

DSC_0029.jpeg

DSC_0034.jpeg

DSC_0038.jpeg

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie