polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

WSO_logotyp.jpegJuż niedługo mieszkańcy gminy Zawadzkie będą mogli odwiedzić zrewitalizowany Plac Hutnika przy Kinoteatrze, gdzie powstanie ścieżka edukacyjna „Śladami hutnictwa”. W przestrzeni pojawią się m.in. tablice z fotografiami, dzięki którym odwiedzający pogłębią wiedzę na temat lokalnej tradycji i historii hutnictwa. Miejsce będą mogli zwiedzać mieszkańcy gminy i okolicznych miejscowości, uczestnicy wydarzeń kulturalnych organizowanych w Kinoteatrze i na terenie Placu Hutnika, a także turyści.

Inwestycja zostanie przeprowadzona dzięki zwycięskiemu projektowi Biblioteki i Kultury w Zawadzkiem w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Na cel przeznaczono prawie 20 tys. złotych.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” wspiera lokalne inicjatywy związane z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie” przeczytać można na stronach https://raport.pse.pl/pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl.

×

Wyszukaj w serwisie