polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

Marnotrawstwo żywności – problem ekologiczny, etyczny i ekonomiczny.

W gminie Zawadzkie umiejętnie rozwiązujemy problemy.

 

Szanowni Państwo,

marnowanie żywności,  jak również jej brak, to problem, z którym borykamy się na co dzień, zarówno w naszym kraju, jak też na całym świecie.

Aby zapobiec temu zjawisku, w gminie Zawadzkie organizuje się zawadzką chłodziarkę z żywnością.

Uruchomienie jej odbywa się pod hasłem przewodnim: Marnotrawstwo żywności – problem ekologiczny, etyczny i ekonomiczny. W gminie Zawadzkie umiejętnie rozwiązujemy problemy.

Dzięki temu chcemy wesprzeć ludzi potrzebujących, a tym samym zapobiegać wyrzucaniu
i marnowaniu żywności, poprzez stworzenie miejsca, gdzie potrzebujący znajdą  jedzenie, a osoby, które mają jej nadmiar – nie wyrzucą jej ,tylko będą mogły się  nią podzielić z potrzebującymi.

Już w najbliższym czasie zawadzka chłodziarka z żywnością pojawi się przy budynku Urzędu Miejskiego w Zawadzkiem (od strony ul. Świerklańskiej).

Chłodziarka ta będzie ogólnie dostępna, co oznacza, że każdy może do niej włożyć żywność (w terminie przydatności do spożycia) oraz każdy kto tej żywności potrzebuje może z niej skorzystać.

Zachęcamy więc Państwa o włączenie się do akcji dzielenia się z żywnością z innymi, a tym samym nie marnowania jedzenia.

 „Zamiast wyrzucać żywność - przynieś ją do chłodziarki. Jeśli przynosisz jedzenie - kieruj się zdrowym rozsądkiem, opisz i włóż do chłodziarki żywność  zgodnie z opisem półek oraz wytycznymi zamieszczonymi na chłodziarce. Jeśli potrzebujesz jedzenia – zabierz je. Smacznego! Proste prawda? Podoba Ci się idea? W gminie Zawadzkie umiejętnie rozwiązujemy problemy”.

Mając na uwadze wspólne dobro prowadzonych działań, a także sytuację za wschodnią granicą naszego kraju, serdecznie zachęcamy do wsparcia akcji niemarnowania żywności i dzielenia się jedzeniem z innymi, a także  zapraszamy do zaopatrywania naszej zawadzkiej chłodziarki z żywnością.

Pieczę nad chłodziarką sprawuje Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim  w Zawadzkiem, a żywność przewidzianą do umieszczenia w chłodziarce, proponujemy dostarczyć do p. 110 lub p. 111 – począwszy od dnia 18 marca br., w godzinach pracy Urzędu.

Bliższych informacji można uzyskać pod nr tel. 77 46 23 138 lub 77 46 23 140.

logo - słonecznik - ekozaw.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie