polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

Szanowni Mieszkańcy,

chcielibyśmy serdecznie PODZIĘKOWAĆ wszystkim osobom, które wspierają akcję niemarnowania żywności na terenie gminy Zawadzkie oraz zaopatrują naszą zawadzką chłodziarkę z żywnością.

Podziękowania należą się również lokalnej piekarni znajdującej się na terenie naszej gminy oraz Miejskiemu Punktowi Społecznemu w Zawadzkiem.

W dniu dzisiejszym, otrzymaliśmy kolejne zaopatrzenie do naszej chłodziarki, w którym znajdowały się również regionalne dania kuchni ukraińskiej wykonane przez Panie, goszczące na terenie naszej gminy, a pochodzące z Ukrainy.

Tym samym, zwracamy się z prośbą do wszystkich: jeśli masz za dużo jedzenia i wiesz, że może się zmarnować – przynieś i włóż je do chłodziarki. Pomóż innym potrzebującym, a tym samym dbaj o ekologię w naszej małej ojczyźnie.

Przypominamy, że do zawadzkiej chodziarki można przynosić produkty w terminach przydatności do spożycia, tj.:

  • produkty suche: kasze, ryże, makarony, mąki, cukry, ciastka itp. – wszystkie muszą być w nieuszkodzonych opakowaniach, zabezpieczających przed rozsypaniem się ich zawartości,
  • produkty typu konserwy lub przetwory w słoikach, sery, jogurty, twarogi – w oryginalnie zamkniętych opakowaniach,
  • pieczywo i inne wyroby piekarnicze – zapakowane w torebki papierowe lub foliowe przeznaczone do kontaktu z żywnością,
  • wyroby lub przetwory własnej produkcji, np. ciasto, zupa – starannie i szczelnie zapakowane z naklejonym opisem i datą przygotowania produktu, informacją o użytych składnikach alergenach oraz określonym terminem przydatności do spożycia – „należy spożyć do”,
  • warzywa, warzywa okopowe i owoce – można umieścić bez dodatkowego opakowania (na wyznaczonej półce).

Pamiętajmy: RAZEM MOŻEMY ZDZIAŁAĆ WIĘCEJ!

                                  1649767193783 (002).jpeg  1649767193763 (002).jpeg

 

×

Wyszukaj w serwisie