polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

WSO_logotyp.jpeg

Z radością informujemy, że w naszej gminie zakończyły się prace związane z rewitalizacją Placu Hutnika przy Kinoteatrze, gdzie powstała ścieżka edukacyjna „Śladami hutnictwa”. Mieszkańcy mogą zobaczyć w stworzonej przestrzeni m.in. tablice z fotografiami, dzięki którym mogą pogłębiać wiedzę na temat lokalnej tradycji i historii hutnictwa. Miejsce jest przeznaczone dla społeczności gminy i okolicznych miejscowości, a także uczestników wydarzeń kulturalnych organizowanych w Kinoteatrze i na terenie Placu Hutnika oraz turystów. Zapraszamy!

Inwestycja została przeprowadzona dzięki projektowi Biblioteki i Kultury w Zawadzkiem nagrodzonemu w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

 

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” wspiera lokalne inicjatywy związane z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie” przeczytać można na stronach https://raport.pse.pl/pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl.

×

Wyszukaj w serwisie