polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

 

20220407_151032.jpeg

W dniu 7 kwietnia 2022 r. o godzinie 15:00 w Lublińcu odbyło się  Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników SIM Śląsk Północ. Gminę Zawadzkie reprezentował Burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski. Na posiedzeniu nastąpiło powołanie członków rady nadzorczej, a następnie ukonstytuowała się rada nadzorcza spółki.

Gmina Zawadzkie przystąpiła do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej kierując się szeroko rozumianym interesem społecznym, gdyż korzyści płynące dla mieszkańców   z członkowska gminy w SIM w niedalekiej przyszłości będą bardzo duże.

Korzyści z bycia najemcą SIM

  • możliwość zamieszkania w bez konieczności zaciągania wysokiego kredytu; umowa może jedynie obligować do wniesienia partycypacji w wysokości do 30% kosztów budowy lokalu mieszkalnego;
  • nawet o połowę niższe stawki czynszu niż na rynku komercyjnym;
  • dla najemców będących jednocześnie partycypantami, możliwość w przyszłości rozliczenia partycypacji w czynszu (tzw. „wakacje czynszowe”, dzięki którym najemca przez czas określony w umowie, a w przypadku emerytów – bezterminowo, będzie płacił nawet 20% niższy czynsz);
  • możliwość zmiany umowy najmu na umowę najmu z dojściem do własności (uzyskanie własności mieszkania w perspektywie lat).

Atrakcyjny model finansowania, dzięki któremu stawki czynszu w mieszkaniach SIM są niższe niż na rynku komercyjnym (do 5% wartości odtworzeniowej lokalu mieszkalnego).

 

×

Wyszukaj w serwisie