polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

komin.jpegSezon grzewczy 2022/2023 może być wyjątkowo niebezpieczny, a jest to związane z powrotem i podłączeniem urządzeń grzewczych na paliwo stałe do przewodów kominowych, które już tych przewodów nie obsługiwały.  W związku z powyższym uruchomienie takiego kotła powinno być poprzedzone opinią mistrza kominiarskiego, która wskazywałaby na brak przeciwskazań do ponownego uruchomienia kotła.

 

Komin jest bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmuje niewielką powierzchnię domu. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym lub źle eksploatowanym kominie.

Konieczne jest, aby usuwanie zanieczyszczeń z przewodów kominowych przeprowadzał wykwalifikowany kominiarz.

W roku grzewczym 2022/2023 Krajowa Izba Kominiarzy wspiera kampanię edukacyjno-informacyjną „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” prowadzoną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji  i Państwową Staż Pożarną. Celem głównym kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Celami szczegółowymi są: podniesienie poziomu wiedzy na temat: zagrożeń związanych z pożarem w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla, zapewnienia właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratowniczych. Istotne jest uświadomienie korzyści, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych.

 

Krajowa Izba Kominiarzy zachęca do korzystania z usług profesjonalnych kominiarzy, a w razie wątpliwości, czy korzystamy z usług profesjonalisty prosi o kontakt pod numerem telefonów:  tel. 14 626 09 95 lub tel. kom. 531 650 650 lub email:kontakt@kominiarskicech.pl.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie