polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

50 lat Gminy Zawadzkie

 

Jubileusz 50-lecia Gminy Zawadzkie - uroczystym elementem wczorajszej (30.01.2023 r.) Sesji Rady Miejskiej w Zawadzkiem. Z tej okazji na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Burmistrza Zawadzkiego swoją obecnością zaszczycił zebranych Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła wraz z Radnym Sejmiku Województwa Panem Robertem Węgrzynem. Zaproszenia przyjęli także m.in. Pan Józef Swaczyna – Starosta Powiatu Strzeleckiego oraz Pan Janusz Żyłka – Członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego.

Przy okazji odsłonięcia pamiątkowej tablicy Burmistrz Zawadzkiego Pan Mariusz Stachowski podziękował swoim poprzednikom i współpracownikom za lata pracy oraz przyznał, że cieszy się i jest dumny z tego, że jest częścią historii gminy. Przewodniczący Rady Miejskiej w Zawadzkiem Pan Dariusz Zajdel nakreślił historię samorządu terytorialnego i gminy, następnie Pan Marszałek nawiązał do sytuacji sprzed 20 lat, kiedy to mogło nie być województwa opolskiego a obecnie nie wyobrażamy sobie nie być Opolanami. 

Marszałek Buła wspomniał o ogromnych szansach dla naszej gminy jakie stwarzają fundusze unijne, podkreślił, że Opolszczyzna jest największym beneficjentem środków z UE. W prezencie na 50-lecie gminy zapewnił, że zostanie ogłoszony przetarg na remont drogi wojewódzkiej 901 na odcinku Żędowice – Kielcza. Starosta Strzelecki Pan Józef Swaczyna odniósł się do istoty wzajemnej współpracy i wyzwań przed jakimi staje obecnie samorząd.

Po odsłonięciu pamiątkowej tablicy zaprezentowano film pt. „Od gromady do gminy. Wspomnienia po latach.”, w którym wypowiedziały się Pani Barbara Gurska, Teresa Małek oraz Krystyna Wieszczeczyńska

 

×

Wyszukaj w serwisie