polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

km-logo.gif

47-120 Zawadzkie, ul. Powstańców Śl.1
tel. kontaktowy: 604 900 211

Klub Modelarski powstał w 1970 roku. Założycielem, a jednocześnie instruktorem był Jan Rzepczyk. Prowadził działalność w zakresie modelarstwa lotniczego i okrętowego, a od roku 1972 zaczęto budować modele kołowe. Klub działał w Zakładowym Domu Kultury. W 1973 r. rozszerzył swoją działalność i utworzył sekcję przy Zespole Szkół Zawodowych. W tym czasie sekcja liczyła około 50 członków i organizowała różnego rodzaju zawody, począwszy od mikromodeli szybowców, jaki i modeli pływających oraz modeli kołowych. Klub organizował wiele obozów szkoleniowych i kursów dla instruktorów modelarstwa.

Na przełomie kilkudziesięciu lat zbudowano setki modeli. Były to modele redukcyjne i modele wolno konstrukcyjne. Zdobyto kilkanaście tytułów Mistrza Polski, Mistrza Europy oraz tytuł Mistrza Świata, dwukrotnie wice Mistrza i II wice Mistrza Świata. Za swoje osiągnięcia modelarze zostali odznaczeni medalem ministra sportu za wybitne osiągnięcia sportowe.

W roku 2010 członkowie klubu widząc potrzebę dalszego jego rozwoju założyli stowarzyszenie. Ta organizacja pozarządowa powstała z inicjatywy wielu ludzi, którzy dzięki swej modelarskiej pasji i zaangażowaniu starają się organizować zajęcia dla dzieci i młodzieży tworząc jednocześnie ofertę spędzania czasu wolnego dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i gminy. Po latach przerwy ponownie w Zawadzkiem odbywają się zawody modeli pływających i kołowych na szczeblu ogólnopolskim.

Rok 2011 był czasem wielu nowych wyzwań organizacyjnych dla stowarzyszenia i rozwoju klubu. Członkowie klubu stanowili jedną z najliczniejszych reprezentacji podczas imprez modelarskich na terenie całego kraju. Wysiłek i praca modelarzy, pomoc rodziców pozwoliła na osiągnięcie bardzo wysokich wyników. Najważniejszym z nich było zdobycie tytułu v-ce Mistrzów Polski Modeli Pływających 2011 w klasyfikacji zespołowej.

W sezonie 2012 udało się powtórzyć sukces zespołu i obronić tytułv-ce Mistrzów Polski Modeli Pływających, ponadto indywidualnie zdobyto medale złote, srebrne i brązowe, a w kategorii młodzików I, II i III miejsce zajmując całe podium. Wysokie osiągnięcia mają również modelarze samochodowi, startujący w zawodach rangi Mistrzostw Polski.

Facebook: https://www.facebook.com/kmzawadzkie 

×

Wyszukaj w serwisie