polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

stal.jpeg

Sekcja piłkarska OLDBOYS działa od 2011 roku. Początkowo jako sekcja przy Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji oraz przy Gminnym Ośrodku Sportu i Turystyki. 
W Zawadzkiem posiada ona wieloletnią tradycję. Od wielu lat systematycznie w każdy piątkowy wieczór zaawansowani wiekowo pasjonaci tej dyscypliny spotykali się na rekreacyjnych zajęciach, w trakcie których rozgrywano mini turnieje piłki nożnej. Początki tych spotkań datowane są na lata 80 i od zawsze odbywały się w hali widowiskowo – sportowej. Pierwotnie zawodnicy zrzeszeni byli pod popularną nazwą TKKF ( Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej ), która bardzo dobrze oddaje istotę tych zajęć, a obecnie jako OLDBOYS STAL ZAWADZKIE. 
Zajęcia nadal odbywają się w piątkowe wieczory jednak idąc z duchem czasu na przestrzeni roku dzięki obiektowi ORLIK sekcja często korzysta z zalet świeżego powietrza. 
W okresie od października do kwietnia treningi są na sali w godzinach 20.30 – 21.30, zaś od maja do września na sztucznej trawie, na boisku ORLIK przy ul. Powstańców Śląskich w godzinach 19.30 – 21 00.
Czym byłyby jednak spotkania bez możliwości sprawdzenia się we współzawodnictwie ?  Członkowie sekcji uczestniczą w wielu turniejach i meczach towarzyskich. Cyklicznie już występują w maju w ramach Sportowego Pikniku Rodzinnego razem z zespołami Kielczy i Żędowic oraz w sierpniowym ”Spotkaniu po latach” gdy corocznie rozgrywany jest mecz przyjaźni POLSKA – NIEMCY. 
W bieżącym roku w okresie letnim na obiekcie ORLIK reprezentacja sekcji uczestniczyła w cyklu turniejów o Puchar Dyrektora GOSiT, który zakończyła na wysokim drugim miejscu.
Piłki treningowe i kamizelki członkowie sekcji zakupili z dobrowolnych składek, zaś dzięki uprzejmości Burmistrza Zawadzkiego drużyna otrzymała komplet żółto – niebieskich strojów piłkarskich Z LOGO Gminy Zawadzkie, w których występuje na wszystkich imprezach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach sekcji.

×

Wyszukaj w serwisie