polecamy
Pytania do
Burmistrza
 • Od 25 do 27 września ruszają Polsko-Niemieckie Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego, organizowane przez opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych we współpracy ze swoim niemieckim odpowiednikiem - Deutsche Rentenversicherung. Każdy kto już
  w latach 80-tych, 90-tych lub później pracował za zachodnią granicą, będzie mógł zapytać
  o swoje prawo do emerytury czy renty. Wyjaśnień będą udzielać m.in. przedstawiciele niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej, którzy przyjadą do Opola.

  Na indywidualną rozmowę już teraz można się umówić pod numerami telefonów:
  77 451 17 37; 77 451 17 28 oraz pisząc na e-mail: dniporadnictwa.opole@zus.pl

  Konsultanci będą udzielać porad między 25 a 27 września w opolskim oddziale ZUS przy ul. Wrocławskiej 24, w godzinach od 9.00 do 17.00. Poradnictwo polsko-niemieckie cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego opolski ZUS już teraz zachęca do ustalenia daty i godziny osobistej konsultacji z polskim lub niemieckim ekspertem.

  Polscy i niemieccy specjaliści wyjaśnią jakie świadczenia należą się z tytułu pracy w Polsce i w Niemczech, kto będzie wypłacał polską emeryturę w Niemczech i niemieckie świadczenie w Polsce oraz w jakiej instytucji złożyć wniosek o emeryturę lub rentę.

  Poradnictwo będzie się odbywać w języku polskim i niemieckim, a do dyspozycji będą tłumacze. Organizatorzy proszą, żeby zabrać ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty) i dokumenty ubezpieczeniowe.

 • 11 Lip 2018

   

  Ostrzeżenie 5/2018

  Burze z gradem
  stopień: 1
  Przebieg: Prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy grad.
  Ważne:
  Od: 2018-07-11 14:05:00
  Do: 2018-07-11 21:00:00
  Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu

  prawdopodobieństwo: 80%

 • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Opolu jako zarządca infrastruktury kolejowej został zobowiązany do usunięcia drzew usytuowanych w odległości 15 metrów od osi skrajnego toru linii kolejowej Nr 144 relacji Opole – Tarnowskie Góry na odcinku leżącym na terenie gminy Zawadzkie. Wycinka odbywa się na podstawie art. 56 ust. 1 ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym oraz rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 7 sierpnia 2008 r. (Dz. U. z 2014 r. poz. 1227).
  Wykonawca wycinki drzew skontaktuje się z właścicielami drzew rosnących wzdłuż linii kolejowych w celu ustalenia zagospodarowania drewna oraz protokolarnego jego przekazania. Pozyskane drewno pozostaje w dyspozycji jego właściciela.
  W razie pytań lub wątpliwości proszę kontaktować się z przedstawicielem PKP Polskiej Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Opolu pod nr tel. +48 77 5541654.

 • Zgodnie z raportem Nr 02 z 31 maja 2018 r. za okres od 1 kwietnia do 31 maja br., Instytut Upraw, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach uznał gminę Zawadzkie za teren zagrożony suszą.
  Rolnicy, których dotknęła występująca susza mogą składać wnioski o szacowanie strat w swoich gospodarstwach rolnych.
  Na podstawie otrzymanych zgłoszeń, Komisja Gminna dokona szacowania zakresu i wysokości szkód powstałych w gospodarstwach rolnych, przeprowadzi lustrację upraw w poszczególnych gospodarstwach, w celu stwierdzenia faktycznego zakresu szkód.
  Pisemne wnioski o oszacowanie wysokości i zakresu powstałych szkód w uprawach należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 13 lipca 2018 r. w pokoju 303 Urzędu Miejskiego
  w Zawadzkiem.
                                                                                              
                                                                                                  
                                                                                                  
                                                                                                  
                                                                                                  
                                                                                                  
                                                                                                  
                                                                                                  
                                                                                                  
                                                                                                  
                                                                                                  

   

 • Informacja Burmistrza Zawadzkiego o wynikach przetargu na sprzedaż nieruchomości oznaczonej jako działka Nr 464/17 w Zawadzkiem

  Wyniki przetargu.pdf

 • Dobry Start 300 dla ucznia CMYK.jpeg

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawadzkiem przypomina, że od 1 lipca br. można ubiegać się w formie elektronicznej o otrzymanie jednorazowego wsparcia w wysokości 300 zł na ucznia w ramach rządowego programu “Dobry start”.

 • Informacja Burmistrza Zawadzkiego o przystąpieniu do przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia polegającego na budowie zbiornika małej retencji Świerkle 1 Nr 02-14/P/01/UE/a/10-7, przewidzianego do realizacji na terenie Nadleśnictwa Zawadzkie, oddział 436j, Leśnictwo Świerkle, na nieruchomościach oznaczonych jako działki Nr: 2303, 2308 i 2304 z mapy 13, obręb Żędowice. 

 • Obwieszczenie w sprawie wydania postanowienia o podjęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie zbiornika małej retencji Świerkle 1 Nr 02-14/P/01/UE/a/10-7, przewidzianego do realizacji na terenie Nadleśnictwa Zawadzkie, oddział 436j, Leśnictwo Świerkle, na nieruchomościach oznaczonych jako działki Nr: 2303, 2308 i 2304 z mapy 13, obręb Żędowice, zawieszonego postanowieniem Nr GRO.6220. 9.2017.ZP Burmistrza Zawadzkiego z dnia 20 grudnia 2017 r.

 • W dniu 03 lipca 2018 r. Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich będzie nieczynny.

  Dowody osobiste oraz zaświadczenia z zakresu ewidencji ludności będą do odbioru po zgłoszeniu się w Sekretariacie Burmistrza p.202.

  Za niedogodności przepraszamy.

×

Wyszukaj w serwisie