polecamy
Pytania do
Burmistrza
 • psy.jpeg

  Mając na uwadze zasady utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Zawadzkie, a także wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców zgłaszających, występowanie problemu zanieczyszczania terenów przeznaczonych do wspólnego użytku przez zwierzęta domowe, zakupione zostały dystrybutory  z woreczkami na zanieczyszczenia po psach, które zostaną zamontowane na terenie miasta Zawadzkie.

  Wobec powyższego zwracamy się z prośbą do posiadaczy psów, o wskazanie 15 miejsc dogodnych dla osób wyprowadzających zwierzęta domowe, w których będzie można umieścić dystrybutory  z woreczkami do pobrania (zdjęcie dystrybutora zamieszczone obok informacji).

  Propozycje prosimy zgłaszać do dnia 28.08.2019 r. w tut. Urzędzie: osobiście w pokoju 111, telefonicznie pod nr 77 / 46 23 140 lub drogą elektroniczną na adres: .

  Informacja dla mieszkańców o dokładnej lokalizacji dystrybutorów z woreczkami zostanie zamieszczona na stronie internetowej, gminy Zawadzkie w miesiącu wrześniu br.

  Zachęcamy do składania propozycji.

 • pobrane.png

  W tym roku przypada Jubileusz 100-lecia wybuchu I Powstania Śląskiego.
  Powstania Śląskie to wielkie daty i okazja, żeby przypomnieć o historii
   i w ten sposób uczcić i oddać hołd mieszkańcom Górnego Śląska,
  którzy przyczynili się do tego,
  że Śląsk stał się częścią Polski,
  którzy poświęcili swoje zdrowie i życie,
  żeby zachować polską tradycję i polską kulturę.

 • Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze/ 1

  Obszar:  województwo opolskie – powiat strzelecki

  Ważność: od godz. 10:00 dnia 16.08.2019 do godz. 20:00 dnia 16.08.2019

  Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h.

  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80% 

  Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu

 • W dniu 26 sierpnia 2019 r. o godz. 14.00 w Sali narad Urzędu Miejskiego w Zawadzkiem odbędzie się IX Sesja Rady Miejskiej.

  Zawiadomienie o sesji wraz z porządkiem obrad:

 • Obwieszczenie Burmistrza Zawadzkiego zawiadamiające strony postępowania o wycofaniu wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 901 na odcinku Żędowice – Kielcza".

 • W dniu 09.08.2019 r. (piątek) basen letni w Zawadzkiem przy ul. Powstańców Śląskich będzie czynny od godziny 12.00 do 20.00.

 • Projekt „Opolska Akademia Aktywizacji Zawodowej” jest realizowany w okresie  od 01.05.2019 r. do 31.05.2020 r. na terenie województwa opolskiego.

 • Zjawisko/stopień zagrożenia: Silny deszcz z burzami/ 1

  Obszar:  województwo opolskie - powiat strzelecki

  Ważność: od godz. 16:00 dnia  07.08.2019 do godz. 03:00 dnia 08.08.2019

  Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym, lokalnie silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia - od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 90 km/h, początkowo możliwy grad.

  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80% 

  Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu

 • Zgodnie z raportem Nr 8 za okres od 31 maja do 30 lipca br., Instytut Upraw, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach stwierdził wystąpienie suszy na obszarze województwa opolskiego, w tym na terenie gminy Zawadzkie, w zakresie upraw: zboża ozime, zboża jare, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, ziemniak, chmiel, tytoń, warzywa gruntowe, krzewy owocowe, drzewa owocowe, truskawki i rośliny strączkowe (dla gleb I kategorii) oraz zboża ozime, zboża jare, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, ziemniak, burak cukrowy, chmiel, tytoń, warzywa gruntowe, krzewy owocowe, drzewa owocowe, truskawki i rośliny strączkowe (dla gleb II kategorii) oraz zboża jare, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, tytoń, warzywa gruntowe, krzewy owocowe i rośliny strączkowe (dla gleb III kategorii) oraz tytoń, krzewy owocowe i rośliny strączkowe (dla gleb IV kategorii).

 • GUS opublikował ranking gmin o najniższych dochodach budżetów na 1 mieszkańca.

×

Wyszukaj w serwisie