polecamy
Pytania do
Burmistrza
 • 19 Mar 2018
  HEXA7013.jpeg

  Po raz kolejny w Strzelcach Opolskich odbyła się Gala Lauri. Podczas uroczystości uhonorowani zostali uczniowie, nauczyciele oraz przedsiębiorcy z powiatu strzeleckiego, którzy w minionym roku wykazali się szczególnymi osiągnięciami. Starostwo po raz kolejny nagrodziło zasłużonych mieszkańców naszego powiatu. Wśród laureatów znalazły się również osoby z terenu gminy Zawadzkie. Podczas uroczystości wręczono nagrody m.in. w konkursie „Najlepszy Uczeń Powiatu Strzeleckiego". Laureatką w kategorii „UCZEŃ BEZ BARIER” została NATALIA MOSOŃ z Zespołu Szkół Specjalnych przy Domu Pomocy Społecznej w Zawadzkiem, a w kategorii „NAJLEPSZY UCZEŃ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH” laureatem został MICHAŁ LOŃSKI  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzkiem.
   Serdecznie gratulujemy!

 • głowne.jpeg

  W miniony weekend 120 młodych adeptów piłki ręcznej rywalizowało w turnieju pod patronatem Sławomira Szmala, reprezentanta Polski i medalisty mistrzostw świata, który pochodzi z naszego miasta. Od kilku lat Autonomiczna Sekcja Piłki Ręcznej z Zawadzkiego organizuje turniej dla młodzieży trenującej piłkę ręczną. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn: ASPR Zawadzkie, Orzeł Opole, UKS Czwórka Libiąż, Olimp Grodków, VIVE Tauron Kielce oraz UKS Anilana Łódź. Zwycięzcą turnieju została drużyna ASPR Zawadzkie prowadzona przez braci Łukasza i Michała Morzyków. Turniej dofinansowany został z budżetu gminy Zawadzkie. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 • DSC_0384.jpeg

  Burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski spotkał się z sołtysami z okazji przypadającego w dniu 11 marca Dnia Sołtysa. Zmieniająca się rzeczywistość powoduje, że sołtys pełni dziś bardzo ważną rolę w życiu społeczeństw na obszarach wiejskich. Burmistrz dziękował sołtysom Janowi Czanguleitowi z Kielczy oraz Jerzemu Staszowi z Żędowic za zaangażowanie w sprawy sołectw i ich mieszkańców.

 • zedowice.jpeg
 • osp2.jpeg

  W minioną sobotę Burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski uczestniczył w zebraniu sprawozdawczym OSP Kielcza. Było ono okazją do podziękowania strażakom za zaangażowanie i trud włożony w działania służące bezpieczeństwu mieszkańców. W trakcie zebrania przedstawione zostały sprawozdania z działalności jednostki, szczegółowe sprawozdanie naczelnika, a także sprawozdanie finansowe i komisji rewizyjnej. Przedstawiono również plan na kolejny rok, a zebrani strażacy udzielili zarządowi absolutorium.

 • główne.jpeg

  400 zawodników z 30 klubów, w tym siedem klubów zagranicznych z Czech i ze Słowacji, wzięło udział w XXIV Międzynarodowym Turnieju Karate Rada Regentów w Zawadzkiem. Zawody przeprowadzono w kategoriach wiekowych: dzieci od 7 lat, młodzików 12-13 lat, kadetów 14-15 lat i juniorów 16-17 lat, którzy rywalizowali w konkurencjach kata indywidualnym i drużynowy oraz kumite. Impreza odbyła się przy wsparciu finansowym gminy Zawadzkie

 • 19 Lut 2018
  DSC_0233.jpeg

  13 lutego br. odbył się V Charytatywny Bal Kostiumowy zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Zawadzkiem. Dzięki uprzejmości właścicieli bal zorganizowany został w klubie Bora-Bora, a wolontariusze z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Zawadzkiem wspólnie bawili się z osobami niepełnosprawnymi . Na sali panowała niezwykle wesoła atmosfera, uczestnicy w kolorowych strojach bawili się w rytm głośnej muzyki, a hitem były polskie przeboje.

 • 13 Lut 2018
  głowne.jpeg

  13 lutego br. Burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski uczestniczył w uroczystym otwarciu jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu recytatorskiego „Las w Poezji”. Konkurs ten przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli z terenu administracyjnego Nadleśnictwa Zawadzkie. Rozgrywany jest w czterech kategoriach wiekowych. Organizatorami konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzkiem, Koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu „Dolina Małej Panwi” i Nadleśnictwo Zawadzkie.

 • spotkanie w sprawie planu.jpeg
 • DSC_0129.jpeg
×

Wyszukaj w serwisie