polecamy
Pytania do
Burmistrza
 • 13 Sty 2020
  IMG-20200113-WA0001.jpeg

  W dniu 12 stycznia br. Burmistrz Zawadzkiego uczestniczył w spotkaniu lokalnego Koła Mniejszości Niemieckiej w Zawadzkiem. To już kolejne tradycyjne spotkanie.

   

 • 1.jpeg
 • 09 Sty 2020
  Plakat 28 - WOŚP (002).png
 • 19 Gru 2019
  plakat konecert.jpeg
 • podziekowania .jpeg
 • DSC_0530.jpeg

  W dniu dzisiejszym w zadawczańskim magistracie podpisane zostały umowy sponsoringu na wsparcie przez Firmę UNIMOT S.A./AVIA, z siedzibą w Zawadzkiem przy ulicy Świerklańskiej, działalności w zakresie kultury fizycznej i sportu oraz umowy darowizny na pokrycie wydatków związanych z budową placu zabaw w Zawadzkiem. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele UNIMOT S.A./AVIA w osobach: Pana Adama Sikorskiego Prezesa Zarządu, Pani Grażyny Pawlak oraz Pana Czesława Floreckiego. Umowa sponsoringu podpisana została z Klubem Karate Nidan Zawadzkie, którą reprezentował  Pan Zbigniew Sworeń Prezes Zarządu i Pan Artur Barański Wiceprezes Zarządu oraz ze Stowarzyszeniem Autonomiczna Sekcja Piłki Ręcznej Zawadzkie, które reprezentował Pan Łukasz Morzyk Prezes Zarządu oraz Pan Patryka Całujek Wiceprezes Zarządu.
  Podpisana została również umowa darowizny z gminą Zawadzkie na rozbudowę placu zabaw. Ze strony gminy umowa podpisana została przez Burmistrza Zawadzkiego Mariusza Stachowskiego. 

  Przypomnijmy, że UNIMOT S.A./AVIA jest niezależnym importerem paliw ciekłych i gazowych. To Firma z ponad 25 letnim doświadczeniem na rynku paliwowym, a od  marca 2017 r. spółka zadebiutowała na głównym parkiecie Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. UNIMOT S.A. jest członkiem stowarzyszenia AVIA International –skupiającego ponad 3100 stacji paliw w Europie. Pod marką AVIA firma UNIMOT rozwija w Polsce sieć stacji paliw oraz sprzedaje pozostałe produkty i usługi ze swojej oferty, a co dla nas najważniejszej, jej siedziba mieści się w Zawadzkiem.

  Podpisane umowy to kolejny krok do zrealizowania celu działań marketingowych, jakim jest zbudowanie takiego poziomu świadomości i rozpoznawalności marki AVIA, by każdy Polak chciał być jej klientem. 

 • P1050309.jpeg

  Zawadczański Jarmark Bożonarodzeniowy już za nami. Podczas uroczystości mogliśmy podziwiać artystów, rękodzielników, rzemieślników i wytwórców produktów lokalnych. Po raz kolejny plac przed kinoteatrem, chociaż na chwilkę, zamienił się w magiczny świat, wypełniony mnóstwem zapachów świątecznych, światełek, choinek, aniołów… Na Jarmarku  na uczestników czekały fantastyczne atrakcje, m.in.,Św. Mikołaj, występy naszych lokalnych artystów studia wokalnego „Do-mi-sol”, koncert Orkiestry Dętej z Żędowic, zespołu „Gospelsi” oraz można było bezpłatnie wykonać zdjęcia w fotobudce z Balonowej Budki. Najmłodsi mogli uczestniczyć w animacjach i korzystać z karuzeli, a poszukujący oryginalnych prezentów gwiazdkowych mogli znaleźć coś atrakcyjnego na wielu stoiskach, bogatych w artykuły świąteczne, rękodzieło i ozdoby. Najbardziej wyszukane podniebienia smakoszy znalazły tego dnia coś dla siebie wśród wielu świątecznych pyszności.

 • Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 PLAKAT (003).png
 • 05 Gru 2019
  DSC_0455.jpeg

  W dniu 27 listopada  oraz 4 grudnia 2019 r. w  restauracji ”Lido” w  Zawadzkiem odbyły się dwa spotkania okolicznościowe z okazji ZŁOTYCH, DIAMENTOWYCH I ŻELAZNYCH GODÓW, na które zaproszono łącznie 30 par małżeńskich.
  Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Te wspólne lata to symbol wierności i miłości, to wzór i piękny przykład dla młodych ludzi wstępujących w związki małżeńskie. Jubileusz 50 lecia świętowało w tych dniach 18 par. Jubileusz 60 lecia - 8 par.  Jubileusz 65 lecia świętowały zaś 4 pary.
  W imieniu gospodarzy gości przywitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich Violetta Turek. Małżonkowie złożyli sobie wzajemnie słowa podziękowania za miłość, przywiązanie i opiekę.
  W dowód  społecznego  uznania dla  trwałości  małżeństwa  i  rodziny  oraz  za  trud  pracy  i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył jubilatów Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski. Gratulacje składał również Przewodniczący Rady Miejskiej w Zawadzkiem Dariusz Zajdel. Wszystkim parom małżeńskim zostały wręczone listy gratulacyjne, nagrody i kwiaty. Tradycyjnie wzniesiono toast szampanem i wykonano pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, urozmaicone występem artystycznym w wykonaniu uczniów klas pierwszych i trzecich z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzkiem.
  Wszystkim jubilatom pozazdrościć można energii i chęci do działania. Uczmy się  od starszych i doświadczonych, aby w przyszłości doczekać takich rocznic w szczęśliwym związku małżeńskim.
  Violetta Turek

   

×

Wyszukaj w serwisie