polecamy
Pytania do
Burmistrza
 • 25 Maj 2018
  DSC_0810.jpeg

  Rozpoczął się remont zabytkowej kapliczki „Dzwonek” w Żędowicach. W ramach inwestycji zostanie zagospodarowane także  jej otoczenie kostką betonową i krzewami ozdobnymi oraz powstaną przewodniki o obiektach sakralnych na terenie gminy Zawadzkie. Całkowity koszt zadania wynosi 74.745,00. Wysokość otrzymanego wsparcia na realizację operacji wynosi 39 622,00. Projekt realizowany jest w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 • 14 Maj 2018
  glowne.jpeg

  W sobotę Burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski uczestniczył w imprezie turystycznej związanej z historią Doliny Małej Panwi „Zlot Śladami Hutnictwa- Regolowiec 2018”. W tym roku zlot organizowany przez Oddział OZ/PTTK „Huta Andrzej” w Zawadzkiem odbył się już po raz 37. Na metę na Regolowcu – rowerem lub pieszo – dotarło blisko 200 osób. Na miejscu na uczestników czekał najpierw turystyczny posiłek, a potem się kilka tradycyjnych konkursów z nagrodami – wiedzy krajoznawczej, wiedzy leśno-przyrodniczej (organizator Nadleśnictwo Zawadzkie i TPL) oraz konkursy sprawnościowe i rowerowe.

 • głowne.jpeg

  Policjanci z zawadczańskiego komisariatu dbają o bezpieczeństwo najmłodszych. W miniony piątek kierownik dzielnicowych asp. sztab. Mieczysław Baran spotkał się z dziećmi ze żłobka. Spotkanie z funkcjonariuszem Policji było dla dzieci ogromnym przeżyciem. Każde dziecko otrzymało kamizelkę odblaskową ufundowaną przez firmę Kapica z Zawadzkiego oraz kolorowanki profilaktyczne o bezpiecznym zachowaniu na drodze. Dzięki tej akcji najmłodsi będą mogli teraz bezpieczniej wychodzić z paniami na wycieczki.

 • głowne.jpeg

  W minioną niedzielę Caritas przy parafii pw. Świętej Rodziny w Zawadzkiem zorganizował po raz trzynasty „Majówkę z Rodziną”. Idea imprezy jest prosta i szlachetna. Mieszkańcy gminy nie tylko dobrze się bawią, ale też przy okazji pomagają bliźnim biorąc udział w loterii fantowej. Każdy los wygrywa, a dodatkowo bierze udział w losowaniu nagrody głównej.
  W tym roku był nią rower ufundowany przez Burmistrza Zawadzkiego. Cel, na jaki przeznaczone są zbierane pieniądze, jest niezmienny od lat. Głównie finansuje się z nich wyjazdy na wakacje dzieciom z ubogich rodzin, a także pomaga najuboższym i niepełnosprawnym.

 • 02 Maj 2018
  znakowanie2.jpeg

  W dniu dzisiejszym, Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zorganizowana została przez Burmistrza Zawadzkiego wspólnie z Komisariatem Policji w Zawadzkiem akcja znakowania rowerów. Przed zawadczańskim magistratem pojawili się mieszkańcy naszej gminy, którzy oznakowali swoje jednoślady. Znakowanie odbywa się poprzez naniesienie na elementy roweru numeru identyfikacyjnego, wprowadzanego później do Ewidencji Rowerów Oznakowanych. Znakowanie wykonywane jest za pomocą mikroudarowego „engrawera”, który powodując zmiany w strukturze metalu umożliwia odczyt numeru nawet po powierzchniowym zatarciu znaków. Rowery znakowane są na spodniej części ramy roweru, możliwe są jeszcze inne miejsca grawerowania kodu wskazane przez właściciela. Oprócz znakowania rowerów rozdawane były flagietki biało-czerwone, słodkości oraz kolorowanki dla dzieci.

   

 • IMG_20180430_180742_HDR (002).jpeg

  Tradycyjny Maibaum stanął w miniony wtorek w Kielczy. Mieszkańcy przystroili go wieńcem uplecionym z zielonych gałązek i przyozdobili bibułą, a na górze jest świeża choinka . Tak zwany maibaum, czy goik, po śląsku, to jest tradycja, która wywodzi się z początków XVI wieku z Frankonii.

 • 27 Kwi 2018
  3MAJA - PLAKATjpg.jpeg
 • DSC_0680.jpeg

  Dnia 25 kwietnia br. Burmistrz Zawadzkiego wręczył powierzenia nowo wybranym dyrektorom czterech placówek oświatowych prowadzonych przez gminę Zawadzkie.     
  W wyniku przeprowadzonych konkursów na kolejną kadencję na stanowiskach pozostaną: Małgorzata Kozioł – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Żędowicach, Gabriela Gosztyła – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego z Kielczy
  w Kielczy, Jolanta Momot – Dyrektor Przedszkola Publicznego
  Nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Zawadzkiem. Natomiast nowym Dyrektorem Przedszkola Publicznego w Kielczy została Bożena Taibert.

 • główne.jpeg

  19 kwietnia br. odbyło się podsumowanie Mistrzostw Sekcji Skata GOSiT Zawadzkie 2017-2018. Rozgrywki trwały od września 2017 roku i rozegrano 30 turniejów. W klasyfikacji ogólnej I miejsce zajął Marcin Szymski, II miejsce Marek Wyszkowski, III miejsce Antoni Świtała.

×

Wyszukaj w serwisie