polecamy
Pytania do
Burmistrza
 • P1050309.jpeg

  Zawadczański Jarmark Bożonarodzeniowy już za nami. Podczas uroczystości mogliśmy podziwiać artystów, rękodzielników, rzemieślników i wytwórców produktów lokalnych. Po raz kolejny plac przed kinoteatrem, chociaż na chwilkę, zamienił się w magiczny świat, wypełniony mnóstwem zapachów świątecznych, światełek, choinek, aniołów… Na Jarmarku  na uczestników czekały fantastyczne atrakcje, m.in.,Św. Mikołaj, występy naszych lokalnych artystów studia wokalnego „Do-mi-sol”, koncert Orkiestry Dętej z Żędowic, zespołu „Gospelsi” oraz można było bezpłatnie wykonać zdjęcia w fotobudce z Balonowej Budki. Najmłodsi mogli uczestniczyć w animacjach i korzystać z karuzeli, a poszukujący oryginalnych prezentów gwiazdkowych mogli znaleźć coś atrakcyjnego na wielu stoiskach, bogatych w artykuły świąteczne, rękodzieło i ozdoby. Najbardziej wyszukane podniebienia smakoszy znalazły tego dnia coś dla siebie wśród wielu świątecznych pyszności.

 • Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 PLAKAT (003).png
 • 05 Gru 2019
  DSC_0455.jpeg

  W dniu 27 listopada  oraz 4 grudnia 2019 r. w  restauracji ”Lido” w  Zawadzkiem odbyły się dwa spotkania okolicznościowe z okazji ZŁOTYCH, DIAMENTOWYCH I ŻELAZNYCH GODÓW, na które zaproszono łącznie 30 par małżeńskich.
  Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Te wspólne lata to symbol wierności i miłości, to wzór i piękny przykład dla młodych ludzi wstępujących w związki małżeńskie. Jubileusz 50 lecia świętowało w tych dniach 18 par. Jubileusz 60 lecia - 8 par.  Jubileusz 65 lecia świętowały zaś 4 pary.
  W imieniu gospodarzy gości przywitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich Violetta Turek. Małżonkowie złożyli sobie wzajemnie słowa podziękowania za miłość, przywiązanie i opiekę.
  W dowód  społecznego  uznania dla  trwałości  małżeństwa  i  rodziny  oraz  za  trud  pracy  i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył jubilatów Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski. Gratulacje składał również Przewodniczący Rady Miejskiej w Zawadzkiem Dariusz Zajdel. Wszystkim parom małżeńskim zostały wręczone listy gratulacyjne, nagrody i kwiaty. Tradycyjnie wzniesiono toast szampanem i wykonano pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, urozmaicone występem artystycznym w wykonaniu uczniów klas pierwszych i trzecich z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzkiem.
  Wszystkim jubilatom pozazdrościć można energii i chęci do działania. Uczmy się  od starszych i doświadczonych, aby w przyszłości doczekać takich rocznic w szczęśliwym związku małżeńskim.
  Violetta Turek

   

 • wszyscy.jpeg

  23 listopada br. Miejsko-Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi im. dr Karola Marcinkowskiego w Zawadzkiem podczas uroczystego spotkania podsumował tegoroczną edycję akcji krwiodawstwa. Była to też okazja do wręczenia odznaczeń oraz oficjalnego przekazania prezesostwa w  Klubie. Dotychczasowy prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi, po 19 lata piastowania władzy, Tadeusz Jarawka ogłosił swoją rezygnację. Burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski podziękował Tadeuszowi Jarawce za wieloletnie propagowanie idei Honorowego Krwiodawstwa, za pełnienie funkcji Prezesa, za wysiłek podejmowany wszelkich działań dla dobra klubu i ich członków, za okazaną pomoc i życzliwość, podziękował  jednocześnie wszystkim dawcom krwi za ofiarność tego najcenniejszego daru życia, jakim jest krew.  Nowym prezesem Klubu został Marek Słodkowski, gratulujemy. W czasie spotkania wręczone zostały również odznaczenia. Odznaczeni zostali Odznaką Honorową PCK III stopnia, za wieloletnie oddawanie krwi oraz zaangażowanie na rzecz PCK:  Tadeusz Jarawka, Henryk Malanowski i Zdzisław Malinowski.

 • 76702420_244217949886691_6403742315021598720_o.jpeg

  24 listopada br. w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Kielczy odbył się w ramach Festiwalu Gaude Mater Polonia Wincenty z Kielczy in memoriam. W wypełnionej świątyni wystąpił wielokrotnie nagradzany i odznaczany za swe osiągnięcia Chór Cantorum Opoliensis działający przy Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu w koncercie Msze Maxa Filkiego. Fenomen chóru stanowi fakt, że liczy on obecnie blisko 60 chórzystów, których łączy wspólna pasja do muzyki, śpiewu oraz wspólnych spotkań. Prócz regularnych spotkań na próbach, grupa bierze udział w licznych koncertach, występując w kraju i za granicą: w Polsce, Czechach, Niemczech i Belgii. Zespół miał okazję ponadto koncertować na deskach Filharmonii Opolskiej. Dyrygentami są Anna Sikora i Tadeusz Eckert.

 • kwiaty.jpeg

  Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego
   składam wszystkim pracownikom
  Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawadzkiem
  serdeczne podziękowania za wysiłek i trud pracy

 • Resized_IMG-20191117-WA0007.jpeg

   17.11.2019r. odbył się koncert wirtuoza fletni Pana - Edwarda Simoniego na rzecz Katedry Opolskiej. Wielkim wyróżnieniem dla naszej gminy był występ w opolskiej auli Wydziału Teologicznego uczestniczki Studia Wokalnego Do MI SOL – Lenki Zientek, która poprzedziła swoim popisem wokalnym koncert mistrza.

 • IMG-20191114-WA0012 (002).jpeg

  Marcinowy Koncert w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego MELODIKON, działającego w strukturach BiK w Zawadzkiem zabrzmiał przy wypełnionej po brzegi auli Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzkiem. Grali soliści oraz zespoły kameralne w przeróżnych kombinacjach instrumentalnych. Usłyszeliśmy flety poprzeczne i proste, trąbki, klarnety, saksofony, fortepian, a także gitary. W Ognisku Muzycznym uczy się prawie 60 młodych zdolnych instrumentalistów w różnym wieku. Zapraszamy wszystkich chętnych do przeżycia muzycznej przygody. Od stycznia 2020 roku poszerzamy ofertę o klasę perkusji. Kontakt telefoniczny: 604 365 242.

×

Wyszukaj w serwisie