polecamy
Pytania do
Burmistrza
 • DSC_0862.jpeg

  W dniu 15 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem odbyło się spotkanie z pracodawcami dotyczące kształcenie zawodowego w gminie Zawadzkie. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski oraz Wicestarosta Strzelecki  Waldemar Gaida. Dyrektor ZSP w Zawadzkiem Zdzisław Żuchowski przedstawił kierunki kształcenia w ZSP w Zawadzkiem oraz wyniki ankiety jaka została przeprowadzona wśród uczniów gimnazjów i szkół podstawowych gminy Zawadzkie w sprawie kontynuacji dalszej drogi kształcenia. W trakcie dyskusji ustalono, iż istnieje potrzeba zacieśnienia współpracy pomiędzy samorządem, szkołą oraz pracodawcami. Wynikiem tej współpracy będzie utworzenie platformy, która z jeden strony ułatwi nabór uczniów do praktycznej nauki zawodu, a z drugiej pokaże potencjał lokalnego rynku pracy i szkolnictwa zawodowego.

 • plakat Aktywna młodzież na opolskim rynku pracy.png
 • głowne.jpeg

  W dniu 12 lutego w budynku świetlicy wiejskiej w Żędowicach odbyło się drugie spotkanie Burmistrza Zawadzkiego z mieszkańcami gminy w sprawie rozbudowy sieci gazowej w Zawadzkiem i Żędowicach. Wzięło w nim udział ok. 60 osób. Podczas spotkania przedstawione zostały m.in. warunki konieczne do wykonania rozbudowy sieci gazowej, terminy realizacji inwestycji oraz szacunkowe koszty przyłączenia.

   

 • głowne.jpeg

  274 – tyle bramek padło od 26 listopada 2018 r. do 8 lutego br. Mowa oczywiście o Lidze Halowej „Probus”. Czekaliśmy 9 miesięcy i 6 dni, teraz czekamy kolejne 9 na następną edycję.

 • głowne.jpeg

  W sobotę 9 lutego Burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski uczestniczył w
  zebraniu sprawozdawczym OSP Zawadzkie. Podczas spotkania przedstawione zostały sprawozdania z za 2018 rok oraz omówiono plan działalności na 2019 rok i sprawy bieżące jednostki Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Komendant Powiatowy KP PSP Strzelce Opolskie mł. bryg. Damian Glik, były Komendant ZZSP Huty Andrzej Edward Dziedzic, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Zawadzkie Zbigniew Brzeziński, były Nadleśniczy Nadleśnictwa Zawadzkie Zdzisław Siewiera, prezesi OSP Kielcza dh Henryk Bartoszek oraz OSP Żędowice dh Adrian Zyzik oraz radny Rady Miejskiej Michał Rytel.

 • główne.jpeg

  Trwają ferie zimowe. W tym roku nie tylko z nazwy bo kilka dni temu zima pokazała nam swoje śnieżne oblicze. Do szkoły uczniowie wrócą 11 lutego. Dzieci i młodzież, którzy nie mają planów na ten tydzień, nadal mogą skorzystać z oferty miejskich instytucji – GOSiT Zawadzkie i BIK Zawadzkie oraz w Ogniska Środowiskowego działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kielczy. Odbyły się już warsztaty kulinarne, budowania z klocków Lego, własnoręcznego tworzenia misiów, tworzenia modeli latających, poranki filmowe, zajęcia nauki gry w tenisa stołowego czy turniej piłki nożnej. Przed nami jeszcze min. warsztaty mydlarskie „Dobre mydełko”, warsztaty tworzenia biżuterii, spotkania z magią, zajęcia na siłowni, tenis stołowy oraz zajęcia „Skat co to jest?”. Wszystko zakończy się w popołudniowy piątek dyskoteką. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

 • 04 Lut 2019
  główne.jpeg
 • głowny.jpeg

  W dniu dzisiejszym Tadeusz Jarawka, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Zawadzkiem, w imieniu Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK wręczył Burmistrzowi Zawadzkiego Mariuszowi Stachowskiemu, podziękowanie w za długoletnie wspieranie działalności statutowej Klubu Honorowych Dawców Krwi w Zawadzkiem. Dzisiaj też odbyła się druga już w tym roku akcja wyjazdowa poboru krwi w Zawadzkiem. 34 krwiodawców oddało 15 300 ml krwi.

 • głowne.jpeg

  31 stycznia w Kielczy odbyło się zebranie wyborcze. Na stanowisko sołtysa zgłoszono jednego kandydata, dotychczasowego sołtysa, Jana Czanguleita. W wyborach uczestniczyło 57 uprawnionych do głosowania mieszkańców. W wyniku tajnego głosowania oddano 56 ważnych głosów, z czego 32 za poparciem zgłoszonej kandydatury. W dalszej części zebrania mieszkańcy sołectwa wybrali także swoich przedstawicieli do Rady Sołeckiej. Zostali nimi Anna Mudrak, Paweł Małecki, Mariusz Panchyrz, Piotr Maisel i Hubert Hatlapa.

   

×

Wyszukaj w serwisie