polecamy
Pytania do
Burmistrza
 • 15 Paź 2018
  NARODOWE.png
 • 15 Paź 2018
  DSC_0712.jpeg

  W minioną sobotę w Zawadzkiem odbyły się obchody Dnia Seniora. W ramach uroczystości w kościele pw. św. Rodziny w Zawadzkiem odprawiona została msza święta w intencji seniorów. Druga część święta odbyła się w kinoteatrze. Dla seniorów wystąpił Jerzy Kaufman oraz zespół Góralska Hora.

 • DSC_0860.jpeg

  Burmistrz Zawadzkiego wspólnie z Komisariatem Policji w Zawadzkiem prowadzą akcję skierowaną do mieszkańców naszej gminy „Bezpieczni na drodze”. W ramach akcji, w minioną niedzielę po mszach świętych, policjanci we wszystkich kościołach naszej gminy rozdawali opaski odblaskowe. Elementy odblaskowe w czasie słabej widoczności oraz pory nocnej zapewniają nam bezpieczeństwo. Jesienią wcześniej zapada zmierzch, częściej pada deszcz, a rano długo utrzymuje się mgła. Te zjawiska powodują, że użytkownicy dróg, głownie piesi i rowerzyści, są mniej widoczni, a tym samym bardziej niż o innej porze roku narażeni są na potrącenia.
  Przypomnijmy, że na drodze inną widoczność ma pieszy, a inną kierowca. Pieszy widzi pojazd z odległości 1000 metrów i zakłada, że jest również widziany przez kierowcę nadjeżdżającego pojazdu. Niestety tak nie jest. Osoba ubrana na ciemno widoczna jest nocą w świetle reflektorów dopiero z odległości 20-30 metrów. Jesienią bądźmy bezpieczni na drogach - nośmy odblaski! Zapraszamy po odblaski do Urzędu Miejskiego w Zawadzkiem, pokój nr 101.

 • IMG-20181012-WA0004 (002).jpeg

  Opolski Związek Rolników i Organizacji Społecznych wraz z Marszałkiem Województwa Opolskiego zorganizowali w dniu 11 października br., X Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich. Głównym celem wydarzenia była promocja aktywności społecznej i gospodarczej kobiet wiejskich na obszarach wiejskich oraz potencjału intelektualnego i organizacyjnego organizacji pozarządowych działających na terenie województwa opolskiego. Zorganizowano wystawę pod hasłem „Kobiety dla kobiet”, wystawę i pokaz strojów ludowych, pokaz sukien z surowców wtórnych i materiałów ekologicznych oraz wiele występów artystycznych oraz konkursów z nagrodami. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni zostali również przedstawiciele naszej gminy.

 • 11 Paź 2018
  DZIEŃ SENIORA 2018 (002).png
 • Nowy-1.jpeg
 • 10 Paź 2018
  zbiorowe.jpeg

  W dniu dzisiejszym w restauracji „Lido” w Zawadzkiem, Burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski spotkał się z Dostojnymi Jubilatami obchodzącymi ZŁOTE I DIAMENTOWE GODY. Na spotkanie zaproszono 18 par małżeńskich. Jubileusz 50 lecia świętowało w tym dniu 15 par, zaś Jubileusz 60 lecia świętowały 3 pary.

 • głowne.jpeg

  W dniu dzisiejszym Burmistrz Zawadzkiego gościł w Urzędzie Miejskim w Zawadzkiem Martę Lityńską - laureatkę nagrody Pasjonat Sportowej Polski. Ten zaszczytny tytuł, na co dzień trenerka KTS MOKSiR Zawadzkie, odebrała 26 września br. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Celem przyznawania tytułu jest propagowanie na forum ogólnopolskim osób, które budują sportowe oblicze gminy, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia.

  Marta Lityńska przez cztery lata była trenerką kadry narodowej w tenisie stołowym, a przez 25 lat kadry wojewódzkiej. Od 27 lat jest trenerką w Klubu Tenisa Stołowego MOKSiR Zawadzkie, a jej podopieczni zdobyli kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski i odnoszą stale sukcesy na szczeblu wojewódzkim.

×

Wyszukaj w serwisie