polecamy
Pytania do
Burmistrza
 • 07 Gru 2018
  konkurs.jpeg
 • PLAKAT moje święta .jpeg
 • DSC_0897.jpeg

  W dniu 03 grudnia 2018 r. gmina Zawadzkie zorganizowała przestawienie teatralne
  pt.: „Czarownica Niska Emisja” dla uczniów klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej
  w Zawadzkiem, Publicznej Szkoły Podstawowej w Żędowicach i Publicznej Szkoły Podstawowej w Kielczy. Najważniejsze tematy poruszane w przedstawieniu to: smog
  (jego przyczyny i możliwości ograniczenia) oraz segregacja odpadów (korzyści dla środowiska z niej płynące). Dzieci poznały konsekwencje palenia śmieci w piecach, a także pożytki płynące z segregacji odpadów oraz sadzenia drzew. Spektakl miał za zadanie wskazać dzieciom potrzebę kierowania się w życiu codziennym zasadami ochrony przyrody,
  z uwzględnieniem wartości moralnych takich jak: odpowiedzialność, wspólna praca i odwaga. Dzieci chętnie brały czynny udział w przedstawieniu, wskazując największe zagrożenia dla powietrza oraz formy poprawy jego stanu, a także pomogły bohaterom spektaklu
  w uprzątnięciu lasu, segregując odpady. Dodatkowym atutem przedstawienia była wspaniała scenografia, liczne efekty specjalne oraz urzekająca muzyka.

  Spektakl dla dzieci w całości został sfinansowany ze środków budżetu gminy.

 • plakat jarmark 2019.png
 • główne.jpeg

  W niedzielę 2 grudnia br. odbył się XXI Mikołajkowy Klubowy Turniej Karate, w którym rywalizowali najmłodsi zawodnicy w wieku od 5 do 13 lat z klubowych sekcji z miejscowości Dobrodzień, Ozimek, Strzelce Opolskie i Zawadzkie. Zawodnicy startowali w konkurencji kata indywidualnego, kumite na fantomach, kihon oraz  pokonywali tor sprawnościowy. Sportowa rywalizacja trwała ponad 2 godziny, po czym nastąpiła część oficjalna i spotkanie ze św. Mikołajem.

 • 03 Gru 2018
  DSC_0899.jpeg


  2 grudnia br. na deskach zawadczańskiego kinoteatru mogliśmy podziwiać 70 młodych artystów, którzy wystawili spektakl „Mały Książę”. Był to finałowy spektakl przygotowany podczas V edycji Profesjonalnych Warsztatów Teatralnych "Zimowe Ogrody Teatralne".

 • 2018-11-28 18.15.27.jpeg

  W dniach 28-29 listopada odbyły się konsultacje społeczne z mieszkańcami sołectwa Kielcza i sołectwa Żędowice w sprawie projektu uchwały Rady Miejskiej w Zawadzkiem w sprawie uchwalenia Statutu tych  sołectw. Omówiono również planowany budżet na rok 2019 oraz sprawy bieżące.

 • głowne.jpeg

  W dniu dzisiejszym z inicjatywy Burmistrza Zawadzkiego zorganizowano panel dyskusyjny o przyszłości kształcenia zawodowego na terenie gminy Zawadzkie. Idea panelu zakładała, że każdy z zaproszonych ekspertów przedstawił w krótkim wystąpieniu najważniejsze potrzeby i oczekiwania związane z omawianym tematem ujęte z perspektywy instytucji, jaką reprezentuje. Jako ekspertów zaproszono przedstawicieli szkół, Starostwa Powiatowego w Strzelcach Opolskich, Powiatowego Urzędu Pracy oraz przedsiębiorców, aby możliwie szeroko ująć omawianą problematykę. Wnioski ze spotkania mogą posłużyć do szerszej dyskusji na  temat  kształcenia  zawodowego,  a  także do podjęcia  współpracy  między  przedsiębiorcami, a szkołą kształcącą młodzież.

 • 28 Lis 2018
  jarmark.jpeg
 • 28 Lis 2018
  gówne.jpeg

  Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Żędowicach zapoznali się z pracą w urzędzie w ramach projektu „Zwiększenie kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych uczniów Szkoły Podstawowej w Żędowicach i Szkoły Podstawowej w Kielczy poprzez zapewnienie dodatkowych atrakcyjnych zajęć i form nauki oraz podniesienie kwalifikacji nauczycieli”. W ramach dodatkowych zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie poznali struktury organizacyjne urzędu, stanowisk pracy i ich specyfikę oraz zakres zadań przynależnych Radzie Miejskiej i Burmistrzowi Zawadzkiego.

×

Wyszukaj w serwisie