polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki
 • DSC_0160.jpeg

  Jubileusz 50-lecia Gminy Zawadzkie - uroczystym elementem wczorajszej (30.01.2023 r.) Sesji Rady Miejskiej w Zawadzkiem.

 • 2.jpeg

  14 grudnia  w sali Kinoteatru w Zawadzkiem odbył się Gminny Dzień Profilaktyki pn. "Wolę marzenia niż uzależnienia". Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Burmistrza Zawadzkiego Pana Mariusza Stachowskiego przy udziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zawadzkiem i we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich oraz Komisariatu Policji w Zawadzkiem. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas 6-8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkoły ponadpodstawowej z terenu gminy Zawadzkie wraz z opiekunami.

 • Spotkanie sport.png

  W dniu 06 października 2022r. w Hali Sportowej w Zawadzkiem Burmistrz Zawadzkiego - Mariusz Stachowski spotkał się z przedstawicielami formalnych oraz nieformalnych grup sportowych funkcjonujących na terenie gminy Zawadzkie.

 • IMG_20221004_153122.jpeg

  W sali kinoteatru w Zawadzkiem odbyło się spotkanie Burmistrza Mariusza Stachowskiego z stowarzyszeniami oraz organizacjami z terenu gminy Zawadzkie prowadzącymi działalność na rzecz naszego lokalnego społeczeństwa w zakresie rozwoju kultury. Celem spotkania było omówienie współpracy z Urzędem Miejskim w Zawadzkiem oraz BIK w  Zawadzkiem, w tym zasad wsparcia, planów oraz pomysłów na kolejne działania. Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy pomiędzy przedstawicielami poszczególnych grup. Bezpośredni kontakt z przedstawicielami władz lokalnych daje  łatwiejszy dostęp do informacji o kierunkach realizowanych zadań i możliwościach pozyskiwania środków oraz sprzyja  współpracy organizacji pozarządowych z samorządem.

 • 308066678_512093984253657_4005842797468736484_n.jpeg

  W miesiącu wrześniu br. odbyła się ogólnopolska akcja pn. „Sprzątanie Świata”, podczas której gmina Zawadzkie również dołączyła pod hasłem „SegregujeMY, SprzątaMY, DbaMY”.

  Ideą akcji jest przede wszystkim budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej mieszkańców oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne.

  We współpracy z przedstawicielami Konsorcjum Firm: Zakład Gospodarki Komunalnej „ZAW-KOM” w  Zawadzkiem oraz REMONDIS Opole Sp. z o.o., a także z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, zorganizowano spotkania edukacyjne w placówkach oświatowych na terenie gminy Zawadzkie związane z szeroko rozumianą gospodarką odpadami, ochroną środowiska, a także odnawialnymi źródłami energii.

  Ponadto, w dniu 26.09.2022 r. odbyło się sprzątanie wyznaczonych terenów w miejscowości Zawadzkie, Żędowice oraz Kielcza przez uczniów Publicznych Szkół Podstawowych we współpracy z Referatem Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Zawadzkiem. 

  W sprzątaniu gminy Zawadzkie wzięło udział ok. 500 uczniów!

 • 05 Wrz 2022
  1.jpeg

  W miniony weekend odbył się Pierwszy Ogólnopolski Turniej KAPICA CUP zorganizowany przez klub piłkarski STAL Zawadzkie. W rozgrywkach piłki nożnej rywalizowały ze sobą drużyny orlików i żaków reprezentujące 6 klubów: Górnik Zabrze S.A., Wisła Kraków, OKS Odra Opole S.A., KS Polonia Nysa, UKS Athletic Ozimek oraz Stal Zawadzkie. Głównym sponsorem tego sportowego święta była firma KAPICA. Turniej odbył się pod patronatem Burmistrz Zawadzkiego Mariusza Stachowskiego.

 • WhatsApp Image 2022-05-08 at 17.06.59 (2).jpeg

  W dniach 7 i 8 maja 2022 roku w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate. Nasza zawodniczka Wiktoria Grejner jako jedyna reprezentowała Uniwersytet Opolski. Wiktoria godnie reprezentowała nasz Klub i Uczelnię wygrywając kategorię – 68 kg w kumite indywidualnym kobiet. Serdecznie gratulujemy tytułu Mistrzyni Polski.

 • DSC_0254.jpeg

  W dniu 6 maja 2022 r. w Urzędzie Miejskim w Zawadzkiem Burmistrz Mariusz Stachowski i Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich mł. insp. Jarosław Roszczak podpisali porozumienie w sprawie zorganizowania dodatkowych służb prewencyjnych w czasie ponadnormatywnym, finansowanych z budżetu gminy w 2022 roku.

  Na mocy tego porozumienia gmina przekaże Policji 5 000 zł, natomiast Policja zorganizuje dodatkowe służby policjantów na terenie Zawadzkiego i pozostałych miejscowości gminy w 2022 roku.

  Tego typu wsparcie wpływa, na podniesienie bezpieczeństwa w gminie Zawadzkie.

×

Wyszukaj w serwisie