polecamy
Pytania do
Burmistrza
 • głowne.jpeg

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski spotkał się z przedstawicielami placówek oświatowych funkcjonujących na terenie gminy. Burmistrz podziękował dyrektorom i nauczycielom za opiekuńczy, dydaktyczny i wychowawczy trud, zaangażowanie oraz podejmowane działania na rzecz rozwoju szkół i przedszkoli. Życzył zdrowia, satysfakcji z wykonywanej pracy, zapału do podejmowania nowych wyzwań i wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów. Wyrazy podziękowania skierował także do pracowników niepedagogicznych za ich wkład w prawidłowe funkcjonowanie placówek oraz przedstawicieli związków zawodowych za współpracę.  Wyrazy uznania i życzenia przekazał również Przewodniczący Rady Miejskiej w Zawadzkiem Dariusz Zajdel. Podczas spotkania wręczone zostały Nagrody Burmistrza przyznane z okazji Dnia Edukacji Narodowej i listy gratulacyjne, w związku z nadaniem pracownikom placówek oświatowych odznaczeń państwowych – Medali Komisji Edukacji Narodowej oraz przyznaniem Nagród Opolskiego Kuratora Oświaty. Nagrody Burmistrza otrzymali dyrektorzy szkół i przedszkoli prowadzonych przez gminę Zawadzkie: Beata Brzezińska, Gabriela Gosztyła, Renata Grzybek, Małgorzata Kozioł, Jolanta Momot, Katarzyna Sztęborowska (wicedyrektor), Bożena Taibert oraz Ewa Trepka. Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: Katarzyna Kimak – nauczyciel PP Nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Zawadzkiem i Urszula Tomala – główna księgowa PSP w Zawadzkiem. Nagrodą Opolskiego Kuratora Oświaty wyróżnione zostały Maria Andrzejewska – emerytowany dyrektor PSP w Zawadzkiem oraz Małgorzata Kozioł – dyrektor PSP w Żędowicach.

 • główne.jpeg

  15 października br. leśnicy Nadleśnictwa Zawadzkie świętowali 95. rocznicę powstania Lasów Państwowych. Z tej okazji w siedzibie Nadleśnictwa odbyła się uroczysta konferencja oraz  posadzenie cisa. W Leśnictwie Dębie w Leśnym Parku im. Zasłużonych Leśników Nadleśnictwa Zawadzkie posadzono sadzonki jarzębiny, a w Leśnictwie Krupski Młyn został oficjalnie oddany do użytku nowo wybudowany retencyjny zbiornik wodny.

 • 11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości,
  w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał 
  „Mazurek Dąbrowskiego”, płynący z setek gardeł i serc.

 • Wyniki głosowania w wyborach do Sejmu RP i Senatu RP z dnia 13 października 2019 r. opublikowane zostały na stronie Państwowej Komisji Wyborczej:

 • Targi Turystyki Rodzinnej.jpeg
 • 15 Paź 2019
  główne.jpeg

  Co roku w gminie Zawadzkie uroczyście obchodzony jest Dzień Seniora. Tegoroczne obchody rozpoczęły się 12 października br. mszą św. w kościele pw. św. Rodziny w Zawadzkiem. Część artystyczna w której wystąpił zespół Metronom oraz Leszek Filec odbyła się w kinoteatrze.  Gminny Dzień Seniora to przede wszystkim święto osób w jesieni życia, ale także zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na osoby starsze, których nie brakuje w naszej gminie

 • 15 Paź 2019
  plakat.jpeg
 • DSC_0296.jpeg

  9 października br. odbyło się spotkanie Burmistrza Zawadzkiego z przedstawicielami Firmy ZAW-KOM oraz projektantami w sprawie przebudowy kanalizacji sanitarnej w ulicach 1 Maja i Mickiewicza oraz  związaną z tym przebudową dróg.

 • ŚP.-Brat-Paweł-Siennicki-FSC-1961-2019.jpeg

  Z przykrością informujemy, że 26 września br. zmarł  śp. brat Paweł Siennicki
  ze Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich,
  pracujący w Domu Pomocy Społecznej w Zawadzkiem „Caritas”.
  Został pochowany na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie.
  Brat Paweł Siennicki urodził się 5 grudnia 1961r. w miejscowości Kąty -Zdroje.
  Do Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich wstąpił w 1982 r.,
   a śluby wieczyste złożył w roku 1989.
  W Zgromadzeniu pełnił różne funkcje, pracował jako katecheta, wychowawca,
  nauczyciel, a ostatnio jako opiekun w Domu Pomocy Społecznej w Zawadzkiem.
  Od kilku lat zmagał się z chorobą.

 • główne.jpeg

  Na sesji Rady Miejskiej w dniu 30 września br. Pani Marcie Lityńskiej nadany został tytuł „Zasłużony dla Gminy Zawadzkie”.

  Pani Marta Lityńska do Zawadzkiego przyjechała w 1991 roku, obejmując funkcję trenera sekcji tenisa stołowego w Hutniczym Klubie Sportowym Stal Zawadzkie. W czasie pełnienia funkcji trenera z młodzieżą osiągnęła wiele sukcesów. W ciągu 27 lat pracy trenerskiej w Zawadzkiem ze swoimi wychowankami zdobyła 65 medali mistrzostw Polski oraz srebrny medal Mistrzostw Europy. Drużyna seniorek w sezonie 1992/93 zdobyła brązowy medal w ekstraklasie kobiet. Drużyna Stali seniorek występowała w Pucharze Europy. Pod jej wodzą Dorota Djaczyńska została Indywidualną Mistrzynią Polski. Zawodniczki Milena Feliks, Antonina Szymańska i Julia Bartoszek reprezentowały Polskę na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata oraz Mistrzostwach Europy kadetek. W latach 1992 – 2016 pełniła funkcję trenerki kadry wojewódzkiej, a przez 4 lata pełniła funkcję trenerki kadry Polski kadetek. Od wielu lat sekcja tenisa stołowego działająca najpierw jako Hutniczy Klub Sportowy Stal Zawadzkie, a później Klub Tenisa Stołowego MOKSiR Zawadzkie wygrywa klubową klasyfikację młodzieżową w województwie. Za swoją pracę jako trenera i wychowawcy młodzieży Pani Marta Lityńska została odznaczona za zasługi dla Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz odznaką trenera roku. Pani Lityńska otrzymała liczne odznaczenia i listy gratulacyjne od władz wojewódzkich. 26 września 2018 r. w ramach Programu „Sportowa Polska” w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie Pani Marta Lityńska została wyróżniona medalem „Pasjonat Sportowej Polski 2018”. Celem przyznawania tytułu jest propagowanie na forum ogólnopolskim osób, które budują sportowe oblicze gminy, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia.

×

Wyszukaj w serwisie