polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki
 • DSC_0785.jpeg

  W dniu 27.12.2020 r. w budynku Urzędu Miejskiego w Zawadzkim Burmistrz Mariusz Stachowski w obecności komendanta Jacka Zalejskiego przekazał  Klubowi Seniora  kamizelki odblaskowe, odblaskowe breloki, linijki odblaskowe i drobny słodki upominek.
  Złożył także na ręce zastępcy prezesa Klubu Seniora  Pani Marii Młynek serdeczne życzenia z okazji Dnia Seniora oraz życzenia bożonarodzeniowe.

 • DSC_0699.jpeg

  W dniu 11 listopada dla upamiętnienia 102 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w imieniu samorządu i mieszkańców gminy Zawadzkie złożono kwiaty oraz zapalono znicz pod tablicą pamiątkową przy symbolicznej mogile ofiar wojen w parku miejskim.

 • Miło nam poinformować, iż przedstawiciele gminy Zawadzkie zostali nominowani do tytułów Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku w akcji Mistrzowie Agro (największym plebiscycie wiejskim i rolniczym w Polsce prowadzonym w naszym województwie przez "Nową Trybunę Opolską" oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro”).

 • 120572890_2778455922431645_4515954035351382037_o.jpeg

  W dniu 29 września 2020 r. w naszej gminie odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Bogactwo leśne Doliny Małej Panwi" realizowany przez Lokalną Grupę Działania „Kraina Dinozaurów”, w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 • 21. projekt Pod biało-czerwoną (grafika).png

  Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie jednak od mieszkańców.  

 • głowne.jpeg

  „Drzewo dziedzictwa PTTK”, które od soboty rośnie na Placu Hutnika przed kinoteatrem, jest jednym z 70 drzew w Polsce posadzonych z okazji 70-lecia PTTK. W przyszłości miejsca, gdzie rosną jubileuszowe drzewka, połączone zostaną wspólnym szlakiem.

  Organizatorem sobotnich obchodów jubileuszu był O/Z PTTK „Huta Andrzej” w Zawadzkiem. W posadzeniu drzewka w parku udział wzięli m.in. przedstawiciele władz powiatu strzeleckiego i gminy Zawadzkie, Nadleśnictwa Zawadzkie, Stowarzyszenie LGD „Kraina Dinozaurów” oraz członkowie zawadczańskiego oddziału PTTK. Symboliczną uroczystość w parku poprzedził rajd rowerowy „Wokół Zawadzkiego” zorganizowany w ramach VII Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej.

  Z okazji jubileuszu Burmistrz Zawadzkiego złożył na ręce prezesa zarządu O/Z PTTK „Huta Andrzej” słowa uznania za długoletnią działalność na rzecz rozwoju turystyki oraz życzenia wielu sukcesów i dalszej owocnej pracy nad propagowaniem krajoznawstwa wśród kolejnych pokoleń społeczeństwa

 • IMG-20200923-WA0008.jpeg

  W dniu wczorajszym Burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski uczestniczył w tradycyjnym spotkaniu z mieszkańcami Kielczy zaangażowanymi w wyplatanie korony dożynkowej. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa nie zorganizowano Dożynek Gminnych, jednak w każdej z parafii naszej gminy odbyły się msze dziękczynne za zebrane plony. Podczas spotkania przekazane zostały słowa uznania oraz podziękowania za trud i zaangażowanie wkładane w życie sołectwa. W szczególny sposób dziękowano osobom zaangażowanym w pielęgnowanie pięknej tradycji wyplatania koron żniwnych. Korona w Kielczy wyplatana jest od ponad 30 lat dzięki zaangażowaniu państwa Heleny i Henryka Świtałów.

 • 21 Wrz 2020
  20200920_131436.jpeg

  W imieniu Burmistrza Zawadzkiego – Mariusza Stachowskiego oraz mieszkańców gminy Zawadzkie, składamy podziękowania za organizację koncertu orkiestr dętych, jaki odbył się w dniu 20 września br. na placu kościelnym w Żędowicach, w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego dla zadania „Nade wszystko muzyki!”.

  Podziękowania składamy na ręce Pana Grzegorza Pyka oraz Pana Norberta Jaskóła – Przedstawicieli Zarządu Jemielnickiego Stowarzyszenia Muzycznego, wszystkich zaangażowanych w organizację tego wydarzenia, a także występujących Muzyków. W niedzielnym koncercie udział wzięła Jemielnicka Orkiestra Dęta oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla.

  Gratulujemy wspaniałego widowiska, nie tylko propagującego kulturę, ale również umilającego czas wszystkim słuchaczom.

 • IMG-20200904-WA0003.jpeg

  W dniu 4 września Burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski wziął udział w uroczystości 40-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w intencji członków NSZZ „Solidarność” w kościele Świętej Rodziny w Zawadzkiem, następnie miało miejsce złożenie wiązanek kwiatów przed Krzyżem Hutniczym, po którym odbyło się uroczyste spotkanie w kinoteatrze w Zawadzkiem. 

×

Wyszukaj w serwisie