polecamy
Pytania do
Burmistrza
 • 14 Sie 2018
  kielcza plac zabaw.jpeg
 • główne.jpeg

                                    

  10.08.2018r. mieszkańcy Gminy Zawadzkie mogli zobaczyć spektakl finałowy IV edycji Profesjonalnych Warsztatów Teatralnych pt. „Cuda – wianki”. 40! Młodych aktorów tym razem sięgnęło po inne środki wyrazu artystycznego i wprowadziło widzów w klimat folkloru Śląska Opolskiego. Były pieśni  ludowe z przewodnim tematem „Pedziała mi matka”, tańce i jak zawsze profesjonalna gra aktorska naszych młodych wykonawców. Widzów zaintrygowała ciekawa scenografia, folkowo – awangardowe brzmienia ludowych przyśpiewek w wykonaniu Kapeli ze Wsi Warszawa, naszych solistów – Hani Elektorowicz , Maksymiliana Labusa i dziecięcego chóru oraz brawurowo wykonane tańce w wykonaniu Maksymiliana Labusa, Nikoli Wiśniewskiej, Kacpra Muszkieta i choreografie zespołowe. Warto podkreślić, że IV edycja warsztatów udowodniła, że uczniowie są w stanie przygotować spektakl profesjonalny, pełen symboliki, ludowości, a…przy tym jak bardzo naturalny. „Cuda – wianki”  pokazały, że folklor tak naprawdę  drzemie w każdym  z nas , nie jest kulturą zaściankową, mało nowoczesną, ale całkiem mocno gra w duszy człowieka- trzeba tylko szarpnąć struny! IV edycję tradycyjnie zorganizowała pomysłodawczyni warsztatów Małgorzata Rabicka, a grupę dzieci i młodzieży od lat 5 do 18 poprowadziły Aneta  Pawelec, Agnieszka Pawlak i Monika Pluta. Już teraz czekamy na następny jesienny spektakl, a aktorów od września czeka fascynująca przygoda w Studio Teatralnym, do którego serdecznie zaprasza Małgorzata Rabicka.  Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom tej edycji: prezesowi firmy PNV WOOD, Beacie i Krzysztofowi Mołdrzyk, Tomaszowi Prus, Państwu Elektorowicz i Państwu Jarząbek oraz instytucjom wspomagającym.

 • 10 Sie 2018
  Cuda Wianki.png
 • IMG_5195.jpeg

  Burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Zawadzkiem Stanisław Kiełek  złożyli właścicielom firmy Technodrew Polska Sp. z o.o. gratulacje z okazji jubileuszu 20 lecia powstania firmy. Przedstawiciele władz samorządowych gratulowali osiągniętego sukcesu i dziękowali za wsparcie, jakiego firma udziela instytucjom działającym na terenie naszej gminy. Technodrew Polska Sp. z o.o. działa na rynku od 1998 roku i zajmuje się produkcją i montażem mebli sklepowych, biurowych, aptecznych oraz wykonywaniem mebli według indywidualnych wymagań odbiorcy. 

 • głowne.jpeg

  W minioną niedzielę OSP Kielcza świętowało piękny jubileusz - 125 lat powstania jednostki. Z tej okazji druhowie zaprosili do wspólnej zabawy mieszkańców gminy. Uroczystości związane z jubileuszem jednostki rozpoczęły się od mszy świętej w intencji byłych i obecnych druhów. Następnie impreza przeniosła się na boisko w Kielczy, gdzie wręczono wyróżnienia zasłużonym strażakom, a także gratulacje na ręce władz jednostki. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych wszystkich szczebli z Marszałkiem Województwa Opolskiego Andrzejem Bułą, Starostą Powiatu Strzeleckiego Józefem Swaczyną oraz Burmistrzem Zawadzkiego Mariuszem Stachowskim na czele. Po części oficjalnej rozpoczął się festyn. Wśród atrakcji przygotowanych przez strażaków znalazły się występy zespołów, atrakcje dla dzieci, zabawa taneczna oraz pokaz sztucznych ogni.

   

 • straż.jpeg

  W dniu 31 lipca 2018 r. Burmistrz Zawadzkiego przekazał przedstawicielom jednostek OSP z ternu gminy Zawadzkie sprzęt strażacki. Zadanie współfinansowane zostało ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Dzięki niemu jednostki działające na terenie Gminy Zawadzkie wzbogaciły się o nowe wyposażenie i urządzenia ratownictwa, niezbędne do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. Za sprawą projektu jednostka OSP Zawadzkie otrzymała przenośny zestaw oświetleniowy oraz pilarkę do drewna; jednostka OSP Żędowice -  przenośny zestaw oświetleniowy natomiast jednostka OSP Kielcza agregat prądotwórczy. 

 • plakat LK2018.jpeg
 • głowne.jpeg
 • 02 Lip 2018
  DSC_0453.jpeg

  30 czerwca br. młodzi ludzie, tworzący zespół teatralny MASKA pod opieką p. Małgorzaty Rabickiej, przygotowali i wystawili na deskach kinoteatru, przedstawienie pt. „15 minut z życia wielkiego miasta”. Dzięki pasji p. Małgorzaty młodzież ma możliwość realizacji swoich zainteresowań. Praca nad każdą sztuką przynosi im wiele satysfakcji i radości. Podczas, często wyczerpujących prób, świetnie się bawią, wzajemnie od siebie uczą, odkrywają nieznane dotąd umiejętności, doskonalą te już ukształtowane, po prostu tworzą z pasją. W ramach prób młodzież zgłębia tajniki sztuki aktorskiej, doskonali dykcję, dba o emisję głosu, uczy się obycia scenicznego, przekazywania emocji, kultury słowa. Dziękujemy za piękną ucztę dla ducha.

   

×

Wyszukaj w serwisie