polecamy
Pytania do
Burmistrza
 • 14 Sie 2019

  Zadbajmy o zdrowie

  Burmistrz Zawadzkiego zachęca mieszkańców do skorzystania z bezpłatnych badań kolonoskopowych, organizowanych przez Szpital Wojewódzki w Opolu, przy ul. Katowickiej, w ramach Programu badań przesiewowych raka jelita grubego, finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

  Badanie profilaktyczne oraz preparat do przygotowaniabezpłatne.

  W badaniu mogą wziąć udział bez skierowania:

  • osoby w wieku 50-65 lat bez objawów takich jak krwawienie z przewodu pokarmowego, biegunka lub zaparcie które pojawiło się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a którego przyczyna nie jest znana, a także chudnięcie lub anemia bez znanej przyczyny;
  • osoby w wieku 40-49 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego;
  • osoby w wieku 25-49 lat z rodziny z zespołem Lyncha. W tej grupie osób konieczne jest potwierdzenie rozpoznania przynależności do rodziny z zespołem Lyncha z poradni genetycznej na podstawie spełnienia tzw. kryteriów amsterdamskich i ewentualnego badania genetycznego.
   W ramach Programu Badań Przesiewowych można wykonać tylko pierwsze badanie;
  • osoby w wieku 20-49 lat pochodzące z rodziny z zespołem polipowatości rodzinnej gruczolakowatej – FAP. W tym przypadku konieczne jest skierowanie (potwierdzenie) z Poradni Genetycznej. W ramach Programu Badań Przesiewowych można wykonać tylko pierwsze badanie;
  • do badania nie są kwalifikowane osoby, które miały wykonaną kolonoskopię w ciągu ostatnich 10 lat;
  • nie trzeba być ubezpieczonym, wystarczy PESEL.

   

  Szczegółowe informacje o badaniach można uzyskać pod numerem tel. 506218078 od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00 oraz na stronie www.szpital.opole.pl

 • Ruszył nabór do drugiej edycji programu dla społeczności lokalnych - „Moje Miejsce na Ziemi” organizowanego przez Fundację ORLEN – DAR SERCA. Do 9 września organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski mogą składać wnioski o dofinansowanie pomysłów na działania w swoich małych ojczyznach. Budżet programu to aż 2 miliony złotych.

  Organizacje pozarządowe, szkoły, przedszkola, biblioteki czy instytucje kultury wnioskować mogą o grant w wysokości 4 000, 7 500, 10 000 i 15 000 złotych. Projekty dotyczyć muszą jednego z sześciu tematów: ekologia, sport, promocja zdrowego trybu życia, przeciwdziałanie wykluczeniu, bezpieczeństwo czy zachowania dziedzictwa historycznego oraz rozwoju edukacji, kultury i sztuki. Inicjatywy muszą być realizowane pomiędzy 1 października 2019 r. a 14 czerwca 2020 r.

  Szczegóły: http://www.orlendarserca.pl/PL/Pomoc/Strony/Moje-miejsce-na-ziemi.aspx

 • 12 Sie 2019
  GŁOWNE.jpeg

  W sobotę, na basenie Letnim w Zawadzkiem, odbyły się amatorskie zawody w pływaniu dla dzieci. 12 zawodników rywalizowało w różnych kategoriach wiekowych i w kilku konkurencjach: 20 m stylem klasycznym,  grzbietowym i dowolnym oraz z deskami lub bojami asekuracyjnymi. Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy  i małe upominki

 • 09 Sie 2019
  głowne.jpeg

  W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie robocze związane z przebudową ul. Powstańców Śląskich przyległej do bloków nr 3, 3a, 17 i 19. Tematem spotkania było omówienie problemów z usytuowaniem drogi w terenie przy uwzględnieniu wymagań konkursu ogłoszonego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych przez Wojewodę Opolskiego na rok 2020. Gmina Zawadzkie w bieżącym rozdaniu wystąpi z wnioskiem o dofinansowanie tego odcinka drogi wraz z niewielką przebudową odcinka ul. Nowej i budową parkingu na potrzeby mieszkańców.

 • IMG_20190726_104427.jpeg

        Pod koniec lipca odbyły się kolejne warsztaty teatralne dla najmłodszych. Propozycja w cyklu autorskiego programu „Ogrody teatralne’2019” spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci – pomimo okresu wakacyjnego i słonecznej pogody. Tym razem grupa  zainteresowanych teatrem przez dwa dni uczyła się cierpliwości, panowania nad sobą, integracji i współpracy w grupie, odpowiedzialności oraz pracy z ciałem. Dzieciaki przygotowały fragment etiudy teatralnej „Świat – jaki jest?” Mali aktorzy stworzyli wyjątkową rzeczywistość – w której za pomocą symboli przedstawili, jak widzą otaczający ich świat, próbowali określić w nim swoje miejsce i rolę. Podczas pracy można było zauważyć ogromną wnikliwość, spostrzegawczość i wrażliwość dzieci. Poprzez mimikę, gesty i ruch dzieci stworzyły żywe obrazy, odzwierciedlające otaczająca ich codzienność, oczekiwania i marzenia.

 • główne.jpeg

  Galeria zdjęć z festynu Wieś contra Wieś, który odbył się w dniu 4 sierpnie w Kielczy.

 • 05 Sie 2019
  głowne.jpeg

  W dniu wczorajszym rozegrano finał XXI Mistrzostw Miasta i Gminy Zawadzkie w skacie. Zgodnie z tradycją odbyły się 3 turnieje w każdej z miejscowości gminy. Pierwszy turniej został rozegrany w świetlicy OSP Kielcza. Wzięło w nich udział 62 zawodników. Pierwsza trójka przedstawiała się następująco: 1. Piotr Kaszuba (Nitron Krupski Młyn) 3094 pkt. 2. Jerzy Trzeciakowski (Lech Kędzierzyn Koźle) 2579 pkt. 3. Jan Więcek (MDK Kalety) 2453 pkt. Kolejny turniej został rozegrany w Żędowicach. Zagrało w nim 61 zawodników. Turniej wygrał Piotr Koziorowski (KS Skat-Lub Kochcice) 3139 pkt. Na 2 miejscu uplasował się Bruno Rudol (LZS Leśnica) 2791 pkt., a 3 był Grzegorz Fleischer (Victoria Tranzyt Chróścice) 2736 pkt. Finałowy turniej został rozegrany w sali Kinoteatru w Zawadzkiem. W tym turnieju zagrało najwięcej zawodników bo aż 67. Oprócz wyników turniejowych toczyła się walka o tytuł Mistrza Gminy Zawadzkie. Czołowa trójka turniejowa to: Krzysztof Samol (Nitron Krupski Młyn) 3133 pkt., Mieczysław Rączkowski (Lech Kędzierzyn) 2894 pkt., Andrzej Pijanka (Victoria Tranzyt Chróscice) 2859 pkt. Dzięki zdobytym punktom Krzysztof Samol zdołał awansować z 17 miejsca po 2 turniejach na 1 pozycję i został mistrzem gminy Zawadzkie na rok 2019. Jego wynik to 7156 pkt.

 • 02 Sie 2019
  PLAKAT WIEŚ VS WIEŚ 2019.png
 • modelarze.jpeg

  Podczas mistrzostw świata modeli pływających, które odbyły się w tym roku w Bánku na Węgrzech, zawodnicy Klubu Modelarskiego z Zawadzkiego znowu stanęli na podium! W zawodach swoje ekipy wystawiło 16 krajów, a Polskę reprezentowało 20 zawodników, w tym trzech z Zawadzkiego: Adam Bogdon, Adam Ochwat i Seweryn Michna. Polacy na mistrzostwach zdobyli 6 medali. Zawodnicy naszego klubu udowodnili, że należą do najlepszych.  Jedyny złoty medal zdobyty przez Polaków należy do Adma Bogdona. Adam Ochwat wrócił z mistrzostw z medalem srebrnym, a Seweryn Michna zdobył 5 miejsce. Gratulujemy zawodnikom i instruktorowi panu Rudolfowi Rzepczykowi.

 • DSC_1129.jpeg

  W dniu dzisiejszym przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji przedstawiciele władz samorządowych gminy Zawadzkie oraz dyrektorzy jednostek oświatowych złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pamiątkowej tablicy w zawadczańskim parku. W ten symboliczny sposób oddano cześć poległym powstańcom.

×

Wyszukaj w serwisie