polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

Dnia 4 czerwca 2024 r. w Kinoteatrze w  Zawadzkiem odbyło się „Spotkanie wolności” upamiętniające trzy ważne jubileusze dla Polski: 20. rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej, 25. rocznicę przystąpienia do NATO oraz 35. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych z 1989 roku. W spotkaniu udział wziął Burmistrz Zawadzkiego Michał Rytel, który przybliżył historię tych ważnych dla naszego kraju wydarzeń, jak również Przewodniczący Rady Miejskiej w Zawadzkiem Jacek Matheja. Uczestnicy wydarzenia wspólnie odśpiewali hymn Polski oraz hymn Unii Europejskiej.

Wyjątkowym akcentem była również prezentacja tańca Polonez oraz innych układów tanecznych przez uczniów PSP im. Wincentego z Kielczy w Kielczy.

Inicjatorem spotkania było Ośrodek Działaj Lokalnie LGD „Kraina Dinozaurów”, a współorganizatorem gmina Zawadzkie oraz Biblioteka i Kultura w Zawadzkiem.

Wydarzenia zrealizowano w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

DK104247.jpeg

DK104268.jpeg

DK104283.jpeg

DK104286.jpeg

DK104320.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie