polecamy
Pytania do
Burmistrza
Jak wydajemy
Twoje podatki

Uwaga! Opolska Policja informuje, że dnia 11 czerwca 2024 roku w miejscowości Opole doszło do próby oszustwa metodą na "policjanta".

Policja otrzymała informację o aktywności oszustów działających tzw. metodą na "policjanta". Przestępcy podszywają się i okradają ludzi z oszczędności ich życia. Pamiętaj! Policja nigdy nie prosi o przekazywanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Bądź czujny, nie daj się oszukać. Jeżeli masz podejrzenia, że ktoś próbuje cię oszukać zadzwoń pod numer alarmowy 112!

Policjanci cały czas apelują o ostrożność w kontakcie z osobami, które dzwonią do nas, podszywają się pod przedstawicieli różnych instytucji lub członków rodziny i żądają pieniędzy lub podania swoich danych. Mimo to, zdarzają się seniorzy, którzy dają się oszukać. Ponawiamy apel i prośbę kierujemy do osób młodych. Rozmawiajcie o takich historiach z waszymi rodzicami i dziadkami. 

Pamiętajcie, że metody którymi posługują się oszuści, cały czas są modyfikowane. Słyszeliśmy już o wielu wariantach oszustw na wnuczka, policjanta czy funkcjonariusza CBŚP, pracownika ZUS i Urzędu Skarbowego. Każda może się różnić. Jednak każda kończy się tak samo. Uczulcie seniorów, których znacie, że to sygnały które powinny ich zaniepokoić. Niech nigdy nie oddają swoich pieniędzy osobom, których nie znają, ani nie podają informacji o sobie i zgromadzonych środkach finansowych w banku.

PDFJak wyglądają oszustwa i jak nie dać się oszukać.pdf (120,67KB)

Grafika oszustwo.png

×

Wyszukaj w serwisie