OGŁOSZENIE o debacie nad raportem o stanie gminy
Szanowni mieszkańcy,
Burmistrz co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie raport o stanie gminy. Raport obejmuje podsumowanie działalności burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. Rada gminy rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała rady gminy w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium burmistrzowi. Raport rozpatrywany jest w pierwszej kolejności. Nad przedstawionym raportem o stanie gminy przeprowadza się debatę. W debacie nad raportem o stanie gminy mieszkańcy mogą zabierać głos.
Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos składa do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie poparte podpisami:
- w gminie do 20 000 mieszkańców – co najmniej 20 osób.
Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który została zwołana sesja, podczas której ma być przedstawiony raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że rada postanowi o zwiększeniu tej liczby.
Debata nad raportem o stanie gminy odbędzie się na sesji Rady Miejskiej w Zawadzkiem, która odbędzie się w dniu 24 czerwca 2026 r. w Urzędzie Miejskim w Zawadzkiem, ul. Dębowa 13. Zgłoszenia mieszkańców będą przyjmowane do dnia 23 czerwca 2026 r. w Urzędzie Miejskim w Zawadzkiem, w godzinach pracy urzędu.
Zgłoszenie udziału w debacie oraz raport dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.zawadzkie.pl w zakładce Raporty o stanie gminy.
Przewodniczący
Rady Miejskiej w Zawadzkiem
Jacek Matheja






